Kommentaar: majanduse päästaks vaid seks

Annika Matson 28. august 2008, 16:28

Minu postkasti potsatas täna tuntud
internetiturundaja üleskutse, et Eesti päästaks uppumissurmast see, kui
eestlased rohkem seksiksid ja ka sigiksid.

Mulle hakkas see idee majanduse turgutajana meeldima. Pealegi on Eesti riigi majandus täiesti uppi vajumas ja loominguliselt läheneda tasub alati.

Olukorra tõsidusest annab aimu ka Eurostati värske uuring. Ootab ju viimaste andmete kohaselt Eesti rahvaarvu ees suur kukkumine - 2035. aastaks 7 ja 2060. aastaks 15 protsendi võrra. Samast Eurostati uuringust näeb, et erinevalt Eesti rahvastikust on 13 euroliidu riigis oodata üsna suurt rahvaarvu kasvu.

Uuringu hinnangul kasvab euroliidus aastaks 2060 rahvaarv kõige kiiremini Küprosel, 66 protsendi võrra. Suurimat langust nähakse Bulgaariale (28%). Eesti kohta oli kirjas, et Eesti rahvaarv on aastal 2060 1,13 miljonit elanikku. 2008. aasta seisuga oli see 1,34 miljonit, seega 200 000 inimest on siis vähem.

Üritan siis naiivselt ja emotsionaalselt lahti harutada seda mõtet, kuidas seks meid majanduslangusest päästaks.

Esiteks ei teki siis aastakümnete pärast ka meie oma tööjõudu ning Eestisse kolivad elama hiinlased, neegrid, moslemid - mitte et mul nende vastu midagi oleks või et ma neid ühte patta paneksin, lihtsalt see, et muretsen oma riigi ja rahva tuleviku pärast. See odav tööjõud toob kindlasti kaasa teistsuguse suhtumise ja nende integreerimine läheb arvatavalt kallimaks kui meie oma lapsed. Alles täna teatas BLRT, et tahab palgata Hiina oskustöölisi.

Ning õudusega mõtlen ka sellele artiklile, kus Soome kriminoloogia- ja õigusteadlane Johan Bäckman ennustab oma seni veel avaldamata raamatus Eesti riigile hääbumist järgmise kümne aasta jooksul.

Teiseks ei saa täna palehigis tööd rabavad minuealised ka tulevikus riigipensioni ning lisaks tõstetakse pensioniga nii kõrgeks, et suren enne ära, kui selleni jõuan.

Kolmandaks tõusevad igasugu maksud, mida riik meie kaela suruma hakkab. Ja mida vähem inimesi, seda suuremad on maksud ühe isiku kohta. Hoiatuseks olgu see, et juba on kaalumisel lastetusmaksu kehtestamine, rääkimata automaksust ja sellest, et tulumaks enam ei alane.

Ja kui ei seksi, siis on inimesed stressis ja töö ei suju, ning see jällegi mõjub majandusele halvasti.

Ja lõpetuseks tahan öelda, et käige minu sõnade, mitte tegude järgi, sest olen ise ametlikku perekonnaseisu arvestades vallaline, 32aastane ja lastetu. Põhjust, miks see nii on, ei oskagi öelda. Olen lihtsalt hingega oma töö kallal.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 10:52
Otsi:

Ava täpsem otsing