Laulasmaa spaa: suvi oli parem kui mullu

Hille Tressum 10. september 2008, 18:24

OÜ Laulasmaa Hotellid tegevjuhi Kristi
Napaste sõnul ei ole jahenev majandus spaa klientide seas võrreldes möödunud
aastaga märgatavat langust kaasa toonud. Napast tõdedes, et võrreldes suve
perioodiga läks neil tänavu isegi paremini, kui mullu.

„Võrreldes möödunud aastaga olulist vahet märgata ei ole. Suvekuudel juuli - august oli meil täis maja,“ kirjeldas tegevjuht Kristi Napaste spaa täituvust.

Majanduse muutumisega on ettevõte pidanud ka mõnedest töökätest loobuma. „Oleme alates aasta algusest sellega tegelenud. Talveperioodil saame me edukalt väiksema kollektiiviga hakkama ning suveperioodil palkasime endale appi ajutuist tööjõudu, nii koolilaste kui ka kohalike elanike näol. Samuti oleme kärpinud juhtimiskulusid,“ rääkis tegevjuht.

Napaste sõnul on mõnevõrra vähenenud üksikturistide osakaal ning pead tõstmas konverentsiturism. „Laulasmaa Spaa klientuurist moodustab 60-70% Eesti turist. Samuti külastas meid suvel, tänu tublile müügitööle Venemaal, palju vene turiste. Suve periood oli meil isegi et parem kui mullu,“ tõdes Napaste.

Spaa täituvus oli suvekuudel 60% lähedal. Sügiseks prognoositakse täituvuse mõningast langust. Lähtuvalt kallinevast kütte ja elektri hindadest plaanib ka ettevõte majutusteenuste hindu tuleval aastal 20% võrra korrigeerida. „Eks me vaatame tuleviku poole natuke murelikumalt kui varem,“ lisas Napaste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2009, 14:02
Otsi:

Ava täpsem otsing