South Park jäi Putini komsomolile jalgu

25. september 2008, 20:29

Populaarseid joonisfilmiseriaale näitav
Vene telekanal 2x2 oleks äärepealt ekraanilt kadunud, sest sama telesagedust
tahtis Kremli noorteliikumine "Koosminejad".

Eile otsustas riiklik komisjon kanali litsentsi siiski järgmiseks viieks aastaks pikendada, kirjutas ajaleht "Kommersant". Otsusele eelnesid usumeeste ja poliitikute kaebused ja rünnakud holdingusse Prof-Media kuuluva meelelahutuskanali aadressil, hüüdsõnadeks olid kõlblusevastasus ja ekstremism. Ka litsentse jagav komisjon jõudis järeldusele, et tegu oli planeeritud kampaaniaga.

See algas Venemaa luteri kiriku juhtide pöördumisega peaprokuröri poole nõudega sulgeda kanal, mis nende arvates "tegeleb mitmesuguste kõlvatuste ilmse propagandaga." 8. septembril sai kanal Moskva rajoonidevaheliselt prokuratuurilt hoiatuse filmis "South Park" esinevate ekstremismi nähtude pärast. 11. septembril sai ettevõte kirja asjaomaselt riigiametilt, kus lubati litsentsiküsimuses arvestada tarbijate arvamust. Seepeale toimusid Moskvas ja Peterburis massilised väljaastumised "Simpsoneid" ja "South Parki" näitava kanali toetuseks, selleks koguti ka allkirju.

Riigiduuma noorsooasjade komisjoni juht Pavel Tarakanov aga teatas, et antud sagedus kulub ära "telekanalile, mis kajastab riigi positsiooni noorsoopoliitika küsimustes". Hiljem tõmbas ta oma sõnavõttu tagasi, kinnitades uue patriootliku kanali projekti valmivat alles järgmisel aastal ning ka sagedus võivat olla mõni muu.

Meediaturu mitmete asjatundjate sõnul on usutavam kampaania põhjus mõne struktuuri huvi telekanali sageduse vastu, mitte mõne kodaniku rahulolematus mõne multifilmiga. Ajalehe anonüümseks jääda soovinud allika teatel ei jäänud telekanal komisjonis eetriloast ilma vaid tänu vastavale vihjele Kremlist.

"Koosminejate" eksjuhi, praeguse duumafunktsionääri Tarakanovi sõnul on noorsoole oma meediaruuporit vaja, seda patriootliku suunaga kanalit finantseeritaks era- ja riiklike investeeringute koostöös ning kavas on muuta see üleriigiliseks. "Kanali 2x2 multifilmid aga õõnestavad ühiskonna moraalseid alustugesid," ütles ta.

Kirikuisade varasema pöördumise kohaselt tegeleb kanal aga "varjatud ja avaliku homoseksualismi, asotsiaalse eluviisi, samuti paljude kõlvatuste propagandaga." Mõned poliitikud pidasid riikliku noortekanali loomist täiesti võimalikuks, kuid suurte "agadega" ettevõtmiseks. "Riigivõimule on meediaruuporit noorte seas tõesti vaja, aga see asi lõpeks nii, et keegi seda kanalit vaadata küll ei taha," leidis riigiduuma juhataja asetäitja, kommunist Ivan Melnikov.

Venemaa suured telekanalid ei ole juba aastaid valitsuse tahtest sõltumatuid uudiste- ja poliitikasaateid edastanud, sekkumist meelelahutussaadete sisusse pole sedavõrd märgata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2008, 20:11
Otsi:

Ava täpsem otsing