Silvia Viidik • 2. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Baltika positiivsed müügitulemused aktsiani ei jõudnud

Eilse kauplemispäevaga hind kahanes 3,33 protsenti, kuigi käive ületas miljoni krooni piiri ning tehti 60 tehingut.

Ettevõtte juhatuse esimees Meelis Milder eelistas languse kommenteerimata jätta ning teatas, et tegeleb pigem ettevõtte kasvatamise ja tulu teenimisega. Kuna Milder ei viibinud Eestis, ei osanud ta enda sõnul aktsia käitumist kommenteerida.

LHV analüütik Sten Pisang hindab Baltika aktsia hinna viimase aja tõuse pigem paljulubavate augustikuiste müüginumbrite tulemuseks. Kuna jaemüügi kasv septembris jäi pidama 3,2 protsendil, näitas see Pisangi sõnul, et ka Baltikal pole pääsu majanduse jahtumise eest.

Swedbank Eesti analüütiku Pavel Lupandini andmetel müüsid eile Baltika aktsiaid eelkõige erainvestorid. Põhjuseks peab ta jaemüügi kahanemist Balti riikides. "Meile ei tulnud kolmanda kvartali tulemusnumbrid üllatusena," lisas Lupandin. Kasvu aeglustumine Baltikumis oli oodatud, samas kui tulemused teistel turgudel näitavad head kasvutõusu.

Baltika kolmanda kvartali käive ulatus 336 miljoni kroonini, kasvades eelmise aastaga võrreldes 9 protsenti. Tugevaimaks müügikuuks oli august, mil kogumüük kasvas 23 protsenti.

Pressiteates teatas Milder, et näeb eduka kolmanda kvartali taga stabiilselt häid müüke Kesk- ja Ida-Euroopa turgudel ning tugevat sügishooaja alguse pakkumist. "Keskendumine efektiivsuse tõstmisele suurtel turgudel on andnud soovitud tulemuse - Baltika sõuab hetkel Eesti majanduses toimuvaga pigem vastuvoolu," hindas Milder.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt