Koondatud õmblejaid hirmutab eelkõige teadmatus

Mariliis Pinn 06. oktoober 2008, 08:13

Viljandimaal Võhmas asuv kodutekstiilifirma
AS Wendre sulgeb detsembris uksed ning tööta jääb ligi 40 inimest, Wendre Võhma
tehases juurdelõikaja ametit pidava Anu Odresti ja õmbleja Sirje Ermi sõnul
mõjus uudis koondamisest elule kehvasti.

«Inimesed on närvilised ja stressis,» ütles kolmkümmend aastat õmblejaametit pidanud Erm, keda ennast aga häirib enim teadmatus, mis edasi saab, kas ostab keegi Wendre tööstusruumid ja elu läheb edasi või tuleb otsida uus töökoht kuskil mujal, kirjutas Postimees.

Kuigi tehase kinnipanek oli teada juba kevadel, said töötajad uudise teada 17. septembril. «Paljudel olid ikka pisarad silmis, sest see oli suur pauk ja võttis sõnatuks,» rääkis Erm ning lisas, et ega keegi selle peale siis ei mõelnud, et kolm kuud on veel aega ja oodata, mis edasi saab.

Kuna uudis tehase kinnipanekust oli töötajatele endile veel niivõrd värske, siis ei tahtnud teised naised olukorda pikemalt kommenteerida. «Mis siin rääkida, ega midagi nagunii enam ei muutu,» rääkisid nad.

Ka AS Wendre Võhma tehase tootmisjuht Piret Marmor nentis, et naised on uudisest veel suuresti šokis. Marmori sõnul korraldab tehas töötajatele personalikoolituse, kuidas koostada näiteks CVd ja seda atraktiivseks muuta. «Kui oled nii kaua ühes kohas töötanud, siis ei oskagi ju mõelda selliste asjade peale,» ütles Marmor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2008, 08:16
Otsi:

Ava täpsem otsing