Riigikohus tahab Heegi kohtunikku noomida

07. oktoober 2008, 19:30

Riigikohus teatas täna, et kohtu esimees
Märt Rask kaalub distsiplinaarmenetluse algatamist advokaat Margus
Heeki prokuröri väidetega materdanud kohtuniku suhtes.

"Vastuseks teie päringule saan öelda, et Riigikohtu esimees kaalub Harju maakohtu kohtuniku Alari Möldre suhtes distsiplinaarasja algatamist," teatas täna riigikohutu kommunikatsiooniosakonna juhataja Eveli Kuklane.

Septembris põrmustas Tallinna ringkonnakohus Harju maakohtu otsuse, kus kohtunik Alari Möldre oli mullu suvel surnud advokaadi Margus Heegi riigiprokuröri teesidest kopeeritud sõnadega süüdi mõistnud. Aripaev.ee vahendas ringkonnakohtu hinnangu ja Harju maakohtu esinaise Helve Särgava kommentaari eile.

Aripaev.ee palus esmaspäeval riigikohtu esimehe kommentaari, mis vastaks küsimustele, kuidas on üldse võimalik, et esimese astme kohus teeb kriminaalasjas nii põrmustatava otsuse, mida riigikohus soovitab Harju maakohtul prokuröri teesid oma motivatsiooniks kopeerinud kohtunikuga teha, kas riigikohus nõustub ringkonnakohtu hinnanguga, nagu oleks saanud lausa reegliks, et kohtunikud võtavad endale prokuröri ülesanded ega kuula kaitsjaid enam isegi mitte ära, mingit analüüsi ega iseseisvat mõtlemist pole aga nende kohtuotsustes ollagi. Lisaks palus aripaev.ee, et Rask ütleks, mida ta plaanib kohtuotsuste üldise kvaliteedi parandamiseks ette võtta.

"Sellest kaalumisprotsessist tulenevalt neile küsimustele hetkel vastata pole võimalik. Annan teada, kui otsus distsiplinaarasja algatamise või mittealgatamise suhtes on tehtud," lisas Kuklane.

Advokaat Margus Heegi andis kaitsepolitseile pureda endine kinnisvaramaakler Raili Kuningas, kes on varem tegelenud dokumentide võltsimisega ja selle eest ka kriminaalkorras süüdi mõistetud. Praegu müüb Kuningas Euroopa Liidus petukaubaks peetavat ülikallist imerohtu Nitro FX. Prokurör süüdistas Heeki pistise andmisele kihutamises ja kelmuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 19:37
Otsi:

Ava täpsem otsing