Eesti juristide liit: tasuta SMS-laenu nõu saab tudengeilt

27. oktoober 2008, 17:40

Eesti juristide liidu direktor Mari Ivask
tunnistas, et Lauri Vitsut pidi laenuohvrite nõustamise lõpetama
poliitikute survel. Nüüd tuleb hädalistel minna kas juuratudengite, advokaadi-
või õigusbüroode jutule.

"Kuidas seda võtta, tuli see nüüd ootamatult või mitte," vastas Ivask aripaev.ee küsimusele, miks kuu aja eest startinud Vitsuti tasuta õigusabi nii järsku lõppes.

Ivask selgitas, et tasuta õigusabi annavad reeglina tudengid, kuid mais-juunis kaasati projekti mõned juristide liidu liikmed, kes nõustasid igaüks omas valdkonnas. Nii keskendus Lauri Vitsut nõustamisel SMS-laenu võlglastele.

"Meil ei olnud kokku lepitud, mitu korda ta tasuta õigusabi annab," tunnistas Ivask. Naine ütles, et justiitsministeerium Vitsuti vabatahtliku töö lõpetamiseks talle isiklikult mingit survet ei avaldanud, kuid kohe, kui tuntud võlgade sissenõudja tasuta õigusabiga alustas, hakkas juristide liitu kaebusi tulema.

"Ei, rahva seast nad just ei olnud, kes sealt Vitsutit nii väga ikka teab," rääkis Ivask nurisejate kohta. Nimesid ei soostunud ta samas avaldama, märkides vaid, et aktiivseim Vitsuti-vastane võtvat sageli sõna televisioonis.

Ivaski sõnul ootab juristide liit Vitsutilt nüüd aruannet tehtud tööst ja SMS-laenu ohvrite muredest. Selle põhjal otsustatakse, kas ja mis moel SMS-laenu võlglasi tuleval aastal aidata.

Praegu saavad hädalised tasuta õigusabi tudengitelt, kes nõustavad juristide liidu egiidi all nii Tallinnas, Kohtla-Järvel, Sillamäel kui ka Võrus. Ivask lisas, et loomulikult annavad SMS-laenu ohvreile õigusabi ka advokaadi- ja õigusbürood, kust pärit hüva nõu eest tuleb maksta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2008, 09:53
Otsi:

Ava täpsem otsing