Viljandi astub Arkaadia teel

"Eks ehitusbuum jõudis Tallinnast kaugemale hiljem ja ega Viljandimaal papist maju tänu sellele eriti kerkinud ole," on Kalle Jents rahul. "Viljandis üritati asju ikka tasa ja targu ajada, mitte nii, et enne ehitatakse ja siis müüakse." Sel aastal on ehitus- ja kasutuslubasid antud välja samas tempos kui paaril eelmisel aastal.

Linnapea sõnul Viljandis seni perspektiivset arendusala polnudki, ent nüüd on valminud detailplaneering, mille kohaselt järve äärde kerkib tulevikus Järveotsa elamurajoon, kus on ruumi sadadele eramutele.

"Tõsi küll, 7. oktoobril 290 000-390 000 krooniga müüki pandud üheksa 1000ruutmeetrist elamukrunti Uueveski arendusel ostjaid ei leidnud ja jäävad paremaid aegu ootama," illustreerib Jents praegust olukorda arendusturul. Viljandis on alati müüdud hoonestusõigust, mitte maad, aga pole võimatu, et nüüd see muutub.

Tulevikuplaanid on Viljandil suured. "Iga linn peab leidma oma niši ja meie oleme valinud kultuuri ning spordi. Et ettevõtjaid linna meelitada, peab siin pidev tegevus ja areng toimuma," räägib linnapea.

Nii on Viljandi Pärimusmuusikafestivalile ja sel aastal algatatud kitarrifestivalile lisaks plaanis hakata korraldama ka sõudmis- ja uisuvõistlusi.

"Eurorahade toel arendame Viljandi järve ümbrust: rajatakse rannahoone ja promenaadid. Mõtleme ka mäesuusatajatele, lumelauduritele ja uisutajatele. Toetame sihtasutust Viljandi Jääkeskus jäähalli ehitamisel, järve äärde peaks kerkima ka ujula. Idee korraldada pikamaauisutamise võistlus koos hollandlastega peaks edaspidi linna tooma ka hulgaliselt turiste ja sportlasi. Unistama peab!" on Kalle Jents kindel ning lisab, et üle järve oleks vahva ehitada ka köisraudtee.

Oluliselt on aga kasvanud investeeringute osa linnaeelarves, mis näitab, et linn on edukalt taotlenud lisaraha erinevate projektide elluviimiseks Euroopa struktuurifondidest ja muudest fondidest. Viljandi linna eelarve maht on sel aastal 379 miljonit krooni ja sellest 100 miljonit on plaanitud investeeringuteks.

Tänavu on linnas valminud ekstreemspordi sisehall, avatud uus lasteaed ja laste muusikakooli orkestrimaja. Kevadel renoveeriti pärimusmuusika ait. Viljandi on sihikule võtnud Mark Soosaar, kes plaanib linna uue kunsti muuseumi rajamist. Kesklinna, vana Rubiini kino asemele plaanib Akadeemia rajada loomekeskuse, kohe sealsamas on valmimas purskkaevudega Arkaadia aed.

Linnas, mille tunnuslause on "Loomiseks loodud linn", valmistub juba praegu 2015. aastal toimuvateks rahvusvahelisteks hansapäevadeks.

Autor: Tea Taruste

Hetkel kuum