Äripäev on kollane ja väliseksperdid lollid

Viimasel ajal üha enam sõna võtnud suurettevõtjad süüdistavad oma saamatuses küll liiga kollast Äripäeva, Ansipit, Venemaad, lolle välisanalüütikuid, majanduslangust, halba ilma, kurja ämma... Mina soovitan neil ennast kokku võtta ja mõelda midagi ise välja ja mis kõige tähtsam - tehke ära, sest Venemaa diktaator Putin oleks Eesti tegemistega rahul tõesti vaid siis, kui oleksime osa neist.

Mina oma tegemata tööd küll kellegi teise süüks ei saa ajada, siis ma lihtsalt enam Äripäevas ei töötaks.

Kommunism võib taas pead tõsta - suurte koondamiste ja seetõttu laenude tagasimaksmisega raskustesse sattunud inimeste meelitamiseks kommunistide ridadesse on aeg väga hea. Jääb vaid loota, et see ei vii kommunistide uue ülestõusuni näiteks Narvas - seni suurimast tööandjast Kreenholmist on tänavu koondatud ligi 1500 inimest.

Muserdatud on needki, kel töö alles, aga hirm tuleviku pärast suur. Neile võib ka meeldima hakata idee sellisest ühiskondlikust korraldusest, kus kõigile antakse vastavalt võimetele ja vajadustele.

Ärevust tekitavad signaalid on näiteks taas üles kerkinud idee kuulutada Virumaa Venemaa autonoomseks oblastiks ja Karl Marxi "Kapitali" läbimüügi mitmekordne kasv raamatupoodides üle terve ilma. Marx lõi omal ajal laineid, tema ideed tekkisid vastureaktsioonina n-ö kapitalistide rõhumisele.

Kõigi maade väikeettevõtjad, ühinege! Koonduda võiks hoopis suurfirmadest poolte kokkuleppel või koondamise tulemusel lahkunud ettevõtlikud inimesed, kes on küll andekad ja targad, aga tahavad ka sellele vastavat tasu saada. Nad peavad minema, sest on suurim kuluallikas.

Pange pead kokku, hakkajad inimesed, alustage väikefirmadega, otsige kaasalööjaid. Kui just suurt eluasemelaenu pole kaelas, saaks lahkumishüvitise paigutada uute töökohtade loomisse.

Languse ajal on raske ettevõtlusega alustada - raha on turul vähem, konkurents suurem, marginaalid õhemad, pankurid kurjemad. Kuid rohkem on turul ka pankrottidest tekkinud tühimikke, ning rasked ajad panevad inimesi rohkem pingutama. Aga geniaalsed ideed sünnivadki sageli läbi raskuste.

Hetkel kuum