BÖRS: aktsiad proovivad vahelduseks ka üles minna

Mait Jüriado 21. november 2008, 17:03

USA indeksid plussis 1%.

USA suuremad indeksid on kõik päevasiseselt uued värsked põhjad teinud. Põhjadest on suudetud veidi kosuda.

Dow Jones tööstuskeskmine tõusus 0,91%, Standard Poor's 500 indeks +0,92%, Nasdaq +0,65%.

Kuigi Citigroup oli päeva alguses plussis 15%, hakkasid päeva alguses investorid kohe müüma ning aktsia kukkus kivina 3,57 dollari juurde. Hetkel aktsia 16% miinusesse. WSJ raporteeris, et pank arutab juhatuse koosolekul seda, kas müüa täielikult või siis osaliselt Citigroup. Peale massiivset kukkumist aktsiahinnas võib tõus olla tingitud lihtsalt lühikeseks müüjate katmisest, kes kindlustavad oma kasumeid.

Finantssektor on jätkuvalt see, mille kohal on kõige suuremad murepilved. Laenuraha, mis end kellelegi välja laenanud on, mis on veel kellelegi välja laenatud, tekitab doominoklotsi efekti. Kui üks finantsasutus kukub, tekitab see kahju ka teistele. Pangad ning finantsinstitutsioonid on maha kirjutanud või kahjumeid saanud sellel aastal juba 966 miljardi dollari eest.

Autotootjad ootavad jätkuvalt USA valitsuse abi. Analüütikute hinnangul võib isegi nädalate küsimus olla, mil General Motors (GM), Ford Motor (F) ning Chrysler pankrotti läheb. General Motors hetkel -4,17%, Ford -6,76%.

Arvutitootja Dell (DELL) on kukkunud 6,22% peale kvartalikasumi teatamist, mis oli 5% parem kui analüütikud olid oodanud. Dell'i rivaal Hewlett-Packard (HPQ) on tõusnud 3,99%.

Ajalehtede kirjastaja New York Times Co. (NYT) teatas, et kärbib dividende 74% kuuele sendile aktsia kohta. Aktsia hetkel üle 10,7% languses

The Gap (GPS) teatas kasumi kasvust 3% ning on hetkel plussis lausa 17,88%

Salesforce.com (CRM) on kukkunud üle 5,52%. Ettevõte teatas 55% parematest kasumitulemustest, kui analüütikud olid oodanud, kuid see ei ole aktsiahinnale positiivselt mõjunud.

Nafta kukkus eile läbi 50 dollari taseme. Täna suudeti hetkeks jälle üle 50 dollari piiri kaubelda, kuid nüüd on taas järgi andnud. USAs NYMEXil maksab nafta hetkel 49,8 dollarit barrel ehk 0,82% rohkem võrreldes eilsega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 23:11
Otsi:

Ava täpsem otsing