Rivo Sarapik • 27. november 2008 kell 22:00

E.O.S. teist aastat järjest edukaim firma

Küsimustele vastas ASi E.O.S. Vopak tegevjuht Arnout Lugtmeijer.

Ettevõtte käive kasvas eelmisel aastal 1,55 korda. Mis on selle taga?

Hoolimata Eesti majanduses toimuvast ning Eesti-Vene suhete keerukusest on E.O.S. Vopaki omanikud ja juhtkond uskunud Eestisse ja meie siinse tegevusmudeli õigsusesse ning suutnud oma äri efektiivselt korraldada.

Meie usu ja plaanide pikaajalisuse suurimaks kinnituseks on veel viimase aasta jooksul ettevõtte edasiarendamiseks investeeritud rohkem kui 300 miljonit krooni. Lisatõuke andis ka Royal Vopaki lisandumine ettevõtte omanikeringi. Trendgate'i ja E.O.S.i mahutiparkide edukas ühendamine 2007. aastal tegi meie jaoks võimalikuks mahutivõimsuste efektiivsema kasutuse.

Mis tõi eelmisel aastal 53% kasumi kasvu?

Kui vaadata meie tulemusi lähemalt, siis oli kasv isegi suurem, kuna aasta varem saime suure lisakasumi vahetuskursi muutustelt. Töödeldes suurema koguse kaupu, saime me tulu mastaabiefektilt, ehkki seejuures kasvasid ka meie tegevuskulud. Seoses energiakandjate hinna järsu tõusuga saavutasime me kõrgemad marginaalid tonni kohta.

Viimase kolme aasta jooksul tehtud investeeringud ületavad kaugelt miljardit krooni ja loomulikult tahame me näha, et see investeering end ära tasub. Hinnates meie kasumit, peab silmas pidama, et see on teenitud väga suurte investeeringute abil varadesse.

Hetkel kuum