Linnaosavanem: peatasime Oviiriga töösuhte

01. detsember 2008, 16:06

Põhja-Tallinna linnaosavanema Enno Tamme
sõnul peatati linnaametnik Allar Oviiriga töösuhe 25. novembril ehk samal päeval
kui kaitsepolitsei Oviiri kinni pidas.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri korraldusel pidas kapo teisipäeval korduvas altkäemaksu ja pistise võtmises kahtlustatavana kinni Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse ametniku Allar Oviiri. Eelmise nädala teisipäeval otsis kapo läbi Oviiri kabineti. „Vastavalt kokkuleppele politsei töötajatega annab täiendavat informatsiooni teile prokuratuur,“ pareeris Tamm küsimusi.

„Kui inimene pole süüdi, siis teda ei saa karistada. Kui inimene on süüdi, rakenduvad seadusega ette nähtud teised lahenduse variandid,“ lausus Tamm ning lisas, "ootame tulemuse ära!“

Linnaosavalitsuses on sündmus põhjustanud negatiivse meeleolu ning linnaosavanem on teemast rääkides kuuldavalt ärritunud. „No mis te ise arvate? Loomulikult on selliste asjadega ebameeldiv tegeleda, aga see ei tähenda veel ühesest lõpplahendust. Ma tahaksin selle asja kohta täiendavat informatsiooni saada,“ märkis TEnno TammEnno Tammamm ning lisas, et kindlasti ei mõju see hästi ka linnaosavalitsuse mainele.

„Ega mul selle asja kohta midagi rohkem lisada ei olegi. Me võime siin üldfilosoofilistel ja plaanide korrigeerimise teemadel arutleda, kuid olukord on nagu ta on, ootame ära täiendava informatsiooni,“ ütles Tamm. Mees lisas, et hetkel ei tea ta veel isegi kuupäeva, millal asi selgemaks võiks saada. „Kui mäletate Panovi kaasust, siis see lahendus võttis aega aastaid,“ kommenteeris Tamm.

Keskerakondlasest Tallinna abilinnapea Vlarimir Panov võeti aastate eest telekaametare ees altkäemaksu võtmise kahtlusega kinni. Ta nühkis koos endise kaitsepolitseiniku Priit Tikerpe ja ärimees Andres Davõdoviga viis aastat kohtupinki. Selle aja jooksul muutus altkäemaksusüüdistus pistisesüüdistuseks ja lõpuks mõisteti Panov õigeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2008, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing