2. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Fitch: Läti vajab suurt abipaketti

Reitinguagentuur Fitch leiab, et Läti vajab oma majanduse stabiliseerimiseks suurt rahvusvahelist abipaketti, pärast seda, kui laenukriis sundis valitsust riigi suuruselt teist panka üle võtma."Kui Fitch leiab, et abipaketi suurus, ülesehitus ja usaldusväärsus pole piisav ränga majandusliku ja finantskriisi tõrjumiseks, oleme valmis Läti krediidireitingut veelgi langetama," ütles agentuuri direktori abi Eral Yilmaz täna tehtud avalduses.

Fitchi hinnangul on 5 miljardit eurot IMFilt, Euroopa Liidult ja Maailmapangalt, mida Läti rahandusministeerium on nimetanud, piisav summa. Protsendina SKPsse on abipakett suurem kui Ungarile antud laen, kuna Läti majanduses on tasakaalutus välismaailma suhtes suurem, vahendas agentuur Bloomberg.

Fitchi kõige tõenäolisema stsenaariumi järgi vähendab Läti keskpank sellele 5 miljardile eurole lisaks reserve veel 1 miljardi euro võrra, millega kogu abipaketi suurus oleks 6 miljardit eurot.

Fitchi optimistliku stsenaariumi järgi vajab Läti majanduse stabiliseerimiseks 3,4 miljardit eurot. Pessimistliku stsenaariumi järgi, kui suur osa laene jääb refinantseerimata, võib Läti vajada kuni 13,5 miljardit eurot.

Fitch on Läti reitingu langetanud tasemele BBB-, mis on kõige madalam investeerimisjärgu reiting. Reitingu väljavaade on negatiivne.

Fitch: Läti vajab suurt abipaketti

Fitch: Läti vajab suurt abipaketti

Fitch: Läti vajab suurt abipaketti

Fitch: Läti vajab suurt abipaketti

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt