Leito: Ekspress Grupi emissioon tuleb täis

12. detsember 2008, 14:40

Priit Leito ütles täna Ekspress Grupi
aktsionäride erakorralisel koosolekul, et ta usub kindlalt, et aktsiaemissioon
märgitakse täis.

Aktsia hinna kohta ütles Leito, et tuleb arvestada ikkagi börsil kaubeldava aktsia hinnaga, mitte raamatupidamisväärtusel põhineva hinnaga, nagu üks kohale tulnud aktsionär ette pani. Nimelt on emissioonis märgitavaks aktsiahinnaks 15 krooni tükk, aga täna sulgus börsil aktsia hind 11,73 kroonil.

Olemasolevatele väikeaktsionäridele, kes ei soovi, et nende osalus firmas väheneks, soovitas Leito hetkel börsilt aktsiaid osta, seal on hind üle 30 protsendi madalam.

Leito sõnul ei ole 28 miljoni krooni suurune aktsiaemissioon ainus bilansi parandamise samm, teistest teavitatakse börsisüsteemi vahendusel.

„Meile on ajakirjanduses ette heidetud, et meie laenukoormus on liiga suur, seda on vaja vähendada,“ põhjendas Ekspress Grupi juhatuse esimees Priit Leito 1 877 770 uue aktsia emiteerimist.

Leito ütles, et neil on tehtud plaan võimaliku tulude kahanemise kohta, mida reklaamituru langus endaga kaasa toob. „Aktsiakapitali suurendamine on üks osa sellest plaanist,“ täpsustas Leito.

Leito sõnul on räägitud kahe Ekspress Grupi suuraktsionäriga, kelleks on H. H. Luik ja investeerimisfirma Danske Capital, kes on andnud kindlalt oma nõusoleku emissioonil osaleda.

Praegusel hetkel ei näe Leito varade müügi võimalust, kuna selle eest ei saaks õiglast hinda. „Aktsionäride jaoks oles hullem, kui müüksime kiirkorras odavalt maha mingi firma,“ uskus Leito, kuna praegu välisinvestorid Baltimaade poole ei vaata.

Emissioonis saavad osaleda vaid aktsionärid, kes märgivad vähemalt 52 160 aktsiat ühe aktsionäri kohta.

Ettevõtte suuromanik H. H. Luik ei soostunud Äripäevaga rääkima, enne kui Äripäev ei klaari ära Printalli müügi teemalises artiklis esitatud väiteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. January 2009, 19:36
Otsi:

Ava täpsem otsing