Linde: poliitreklaami keeld jääb muutmata

15. detsember 2008, 18:48

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Väino
Linde hinnangul jäävad nii poliitilise välireklaami keeld kui suletud
nimekirjade meetod saabuvate Euroopa Parlamendi valimiste ajaks muutmata.

"Mulle on jäänud selline mulje riigikogu koalitsiooni moodustavate liikmete seisukohtade põhjal," ütles reformierakondlane Linde postimees.ee-le.

Novembris läbisid mõlemad seadusemuudatused esimese lugemise, kuid jäid siis soiku. "Oleme küll kolleegidega neil teemadel rääkinud, aga edasiseks menetluseks ei ole praegu vastavat konsensust," nentis Linde, kelle sõnul oleks poliitilist tahet muudatusteks näidanud see, kui nendega oleks alustatud varem ning need kiiremini ära menetletud.

Põhiseaduskomisjoni algatatud eelnõuga taheti kehtetuks tunnistada sätted, mis keelavad valimistel aktiivse agitatsiooni ajal poliitilise välireklaami eksponeerimise ning näevad ette vastutuse keelu rikkumise eest. Kui seadus muutmata jääb, ei tohi ka saabuvate valimiste aktiivse agitatsiooni ajal poliitilist välireklaami teha.

Samuti jääb Linde hinnangul Euroopa Parlamendi valimiste ajaks kehtima suletud nimekirjade meetod, seega osutub valituks nimekirja eesotsas olev inimene. Avatud nimekirjade puhul pääseksid parlamenti inimesed, kes enim toetust koguvad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2008, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing