BÖRS: uus abiraha on pannud börsi liikuma

Mait Jüriado 09. veebruar 2009, 19:37

Wall Street hoiab eelmisel nädalal kätte
võidetud plusse. Tulemas uus võimalik abipakett.

Investoritesse on uut usku süstimas uudis, et taas võtab USA valitsus appi uue abipaketi. Seekord 827-miljardilise. Abipaketi võimaliku vastuvõtmise kohta peaks signaale tulema homme, kui sõna võtab ka USA riigikassa sekretär Timothy Geithner. S P 500 indeks on tõusnud nädalaga 6% ning Dow 4%, mis võiks eeldada, et uue abipaketi vastuvõtmisega võiksid investorid juba arvestada. Välistatud pole ka positiivsete uudiste peale müük.

S P 500 indeks on roninud nüüdseks 16% novembrikuu põhjadest. Indeks kaotas eelmisel aastal 38% oma väärtusest, mis on rängim kukkumine alates Suurest Depressioonist.

Dow Jonesi tööstuskeskmine oli viimati tõusus 0,1%, Standard Poor's 500 indeks tõusnud 0,3% ja Nasdaq oli viimati plussis 0,1%.

USA majanduse juhtoinas General Electricu aktsiad on rallinud 13,6%. Bank of America (BAC) tõusnud 11%, Genworth Financials (GNW) rallinud 18,75%.

Täna teatavad majandustulemused peale turu sulgemist teiste seas Genworth Financial (GNW), ProLogis (PLD) ja Zoltek (ZOLT).

Rõõmsamatest uudistest teatas McDonald's (MCD), et globaalne müük kasvas olemasolevates poodides tervelt 7,1%. Ettevõtte aktsiad olid viimati plussis 1,3%.

Kaevandusettevõte Rio Tinto Group ADRid (RTP) on täna kaotanud 5% oma väärtusest. Ettevõte otsib uut tegevjuhti. Alles kuu aega tagasi määrati ametisse Jim Leng, kellega on tekkinud lahkhelid ettevõtte võla küsimustes.

General Motors (GM) on tähelepanu all. Autotootja on ühinemisläbirääkimiste laua taga Delphiga, et saada suuremat abi USA abipaketist. Samuti kavatseb autotootja koondada veel 5000 töötajat. Autotootja aktsiad kosunud 1%. Ford Motori (F) aktisad olid viimati languses 2,6%.

Nissan Motors (NSANY) koondab 20 000 inimest. Ettevõte teatas ka 904 miljoni dollari suurusest kvartalikahjumist. USAs noteeritud aktsiad pisikese käibe juures 2,4% miinusesse vajunud.

Whirlpool (WHR) oli viimati õrnalt miinuses. Ettevõtte kasum kukkus 76% ning hoiatati, et 2009. aasta kasum tuleb väiksem kui analüütikud ootavad.

NYSE Euronexti (NYX) USAs noteeritud aktsiad on kukkunud 6,2%. Ettevõte sai kvartalis 1,3 miljardit dollarit kahjumit.

Barclays (BCS) USAs noteeritud aktsiad on tõusnud 11,7%. Suurbritannia panga kasumiaruanne pakkus investoritele vähem halvemaid tulemusi kui kardeti.

Kullaunts dollarites maksis viimati 895 dollarit ehk -2%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 40,45 dollarit barrel ehk +0,7%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2009, 19:41
Otsi:

Ava täpsem otsing