LHV: Ekspress peab midagi müüma või aktsiaid emiteerima

26. veebruar 2009, 17:42

LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert
usub, et suure laenukoormuse tõttu saab käesolev aasta olema Ekspress Grupi
jaoks väga raske ja rahavoogude juhtimine äärmiselt pingeline,
mistõttu võib ettevõte kapitali kaasamiseks kas vara müüa või emiteerida
aktsiaid juurde.

"Tõenäoliselt tekib aasta jooksul vajadus täiendava kapitali kaasamiseks kas varade müügi või täiendava emissiooni näol," ütles Kert.

"Oleme Ekspressi osas olnud negatiivselt meelestatud juba mõnda aega, kuid vaatamata sellele jäid neljanda kvartali tulemused LHV ootustele nii käibe kui kasumi osas siiski mõnevõrra alla," kommenteeris Kert. "Kui prognoositust väiksema käibe suutis ettevõte kompenseerida ärikulude kokkuhoiuga, siis kõrged intressikulud lõid kasuminumbrisse siiski valusalt sisse."

Käibe osas võib Kerdi sõnul puudujäägi peamiselt kirjutada kirjastamissegmendi arvele, mida mõjutas negatiivselt neljandas kvartalis oodatust järsemalt langenud printreklaami turg. "Samuti ootasime paremat tulemust online-meedialt, kuid ka selles suunas on reklaamitulude kasv seiskunud," nentis ta.

Positiivse poole pealt üllatasid Kerti trükiteenused, millele lepingutega kaetud täienenud tootmisvõimsus ning ekspordi tugev kasv jätkuvalt kasu tõid. Paraku ei suutnud trükiteenused muude segmentide puudujääki kompenseerida ning kokkuvõttes kujunes käive LHV ootustest 5 protsendi võrra väiksemaks, lisas ta.

Ärikulud olid LHV ootustele laias plaanis vastavad. "Kuigi uute toodete ja turunduskampaaniate lansseerimise tõttu osutusid turunduskulud prognoositust kõrgemaks, kompenseerisid seda oodatust madalamad üldhalduskulud. Kokkuhoid üldhalduskuludes oli saavutatud peamiselt läbi palgatõusude külmutamise ja töötajate koondamise," selgitas Kert. "

Kui lisada eeltoodud kuludele ka oodatust mõnevõrra madalama müüdud toodangu kulu, on Kerdi sõnul näha, et ärikasum oli LHV ootustest isegi mõnevõrra tugevam. Paraku andsid puhaskasumi seisukohalt aga tunda prognoositust kõrgemad intressikulud, mistõttu jäi kasum LHV ootustele 39 protsenti võrra alla, lisas ta.

"Jätkame aktsia katmist Müü soovitusega," märkis Kert.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2009, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing