Priit Leito: tegeleme ka sel aastal laenukoormuse vähendamisega

28. veebruar 2009, 15:05

Eelmisel aastal vähendas Ekspress Grupp
pikaajalisi laenukohustusi ligi 113 miljoni krooni ulatuses. Laenukoormuse
vähendamisega tegeleme ka sel aastal, märkis Ekspress Grupi juhatuse esimees
Priit Leito.

Kas 73-protsendist kasumi langust saab panna ainult reklaamituru ärakukkumise arvele 4. kvartalis? Või oli seal siiski veel midagi?

Peamine põhjus oli reklaamitulude ärakukkumises trükimeedias ning kasvu aeglustumine online meedias. Lisaks mõjutasid viimase kvartali kasumit koondamiskulud ning mõnevõrra suuremad turunduskulud (Eesti Päevalehe uue raamatusarja turule toomine, Ekspressi telesaade, Ekspress Hotline’i 1182 telekampaania, Mango meelelahutusportaali kampaania Lätis, Delfi uute toodete turule toomine Eestis).

Plaanite ka 2009. aastal töötajate arvu vähendada ja palga jätkuvat alandamist, kui suurt kokkuhoidu loodate sealt saada?

Konkreetset tööjõukulude arvelt kokku hoitavat summat 2009. aastal on raske öelda, sest pole tegu ühekordse sammuga vaid pideva tegevusega.

Immateriaalne põhivara ulatus aasta lõpu seisuga 1 013,4 miljoni kroonini vähenedes aastaga 1%. Immateriaalsest põhivarast moodustab 822.3 miljonit krooni Delfi Grupi ostmisega lisandunud kaubamärkide, kliendisuhete ja tarkvara jääkväärtus ning soetamisel tekkinud firmaväärtus. Delfi on teil bilansis endiselt alla hindamata, millest selline otsus?

Olenemata viimase aja tulemustest on online-meedia osakaal reklaamiturul kasvanud kiirenevas tempos. Ja seda kõigis kolmes Balti riigis. Firma väärtuse hindamise aluseks on eelkõige tulevased rahavood.

Delfi AS (Läti) firmaväärtus oli näiteks 2007. aasta lõpus 232,8 mln ja Delfi AS (Eesti) 246,3 mln krooni. Kas praegu on numbrid sama suured, sest värskes aruandes pole need lahti löödud?

Firma väärtused on sama suured.

Mida plaanite finantskulude parema teenindamisega ette võtta? Kas on plaanis saada täiendavat kapitali vara müües või emissiooni korraldamise teel?

Eelmisel aastal vähendas Ekspress Grupp pikaajalisi laenukohustusi ligi 113 miljoni krooni ulatuses. Laenukoormuse vähendamisega tegeleme ka sel aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2009, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing