YITi tütar ja Tõnis Arro said kohtuta hakkama

Kaisa Tahlfeld 10. märts 2009, 00:00

YITi tütarettevõte Koidu Kinnisvara kavatses täna kohtu kaudu Fontese asutaja ja Tallinna Hiiu Pansionaadi endise omaniku Tõnis Arro pankrotti nõuda, kuid Arro sõnul saavutati eile kohtuväline kokkulepe.

"Nad taotlesid pankrotti, kuid me sõlmisime nendega just kirjaliku kokkuleppe," lausus Arro telefonis ning lubas ülejäänud küsimustele vastata kirjalikult.

Kokkuleppe täitmise järel ei ole aktsiaseltsidel Koidu Kinnisvara ja YIT Ehitus Tõnis Arro suhtes enam mingisuguseid rahalisi ega mitterahalisi nõudmisi, kirjutas Arro hiljem e-kirjas. Nõuded tulenesid Tõnis Arro osaühingu Hiiu Pansionaat laenule antud käendusest.

Kaks aastat tagasi pani YIT Ehitus Hiiu sanatooriumi pargis püsti uhke hoonekompleksi, toona oli plaan sinna rajada eksklusiivne elamurajoon. Kui kuskil nelikümmend korterit oli juba müüdud, kaebas linn seadusest mööda vaadanud arendaja kohtusse ja saavutas võidu. YIT oli ehitanud elamu sotsiaalmaale, mis tegelikult oli määratud eakate inimeste hooldekodu maaks.

Nüüdseks on YIT Ehituse tütarettevõttele Koidu Kinnisvara kuuluv keerulise saatusega Hiiu Pansionaat lõpuks oma algsete rajajate käes tagasi, kuid enampakkumiste käigus on hoone hind langenud 115,7 miljonilt kroonilt 76,2 miljonile.

Tänavu jaanuaris avaldas Tallinna abilinnapea Merike Martinson kahetsust, et hoone kasutult seisab. "On kahetsusväärne, et suur maa-ala ja hoone seisavad kasutuseta, kui tegelikult oleks linlastele sinna pansionaati väga vaja," ütlesid Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra ja Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing