IMF Eesti pankade järelevalvega rahul

11. märts 2009, 14:58

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF)
finantssektori hindamise programmi raport andis Eesti finantsjärelevalve tööle,
sealhulgas järelevalvespetsialistide professionaalsusele väga kõrge hinnangu,
teatas finantsinspektsioon.

„IMFi hinnangul väärib esiletõstmist pankade tugev kapitalijärelevalve. IMF kinnitas, et meie pangandusjärelevalve, sealhulgas pankade kapitaliseerituse taseme hindamine on igati kooskõlas nii rahvusvaheliste standardite kui ka Euroopa Liidu kapitalinõuete direktiiviga. Finantsinspektsiooni organisatsiooniline ülesehitus võimaldab IMFi hinnangul Eesti finantsturu omapärasid arvestades teostada efektiivset järelevalvet. Samuti tõdetakse raportis, et meie järelevalveline võimekus on tunduvalt paranenud kindlustus- ja väärtpaberivaldkonnas,“ kommenteeris finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein.

Rahvusvahelise Valuutafondi FSAP (Financial Sector Assessment Program) hindamismissioon toimus 18.–27. veebruarini 2008 ning jätkumissioon detsembris 2008. Viimati hinnati Eestit FSAP programmi kriteeriumite alusel aastal 2000.

IMFi finantssektori hindamise programmi raames analüüsiti pangandus-, kindlustus- ja väärtpaberijärelevalve korraldust, pangandus- ja finantssektori tugevusanalüüse, aruandlust ning anti hinnang finantsinspektsioonile kui organisatsioonile tervikuna.

Eesti finantsjärelevalve tegevus hinnati igati vastavaks rahvusvahelistele standarditele ja Euroopa Liidu direktiividele ning olulisi puudusi ei tuvastatud. Üks olulisi IMFi soovitusi puudutas finantsinspektsiooni töötajate arvu suurendamise vajadust seoses täiendavate tegevustega, mis puudutavad Euroopa Liidus uue riskitundlikuma kapitali adekvaatsuse raamistiku Basel II rakendumist pangandussektoris ning sarnase Solventsus 2 raamistiku rakendamist kindlustussektoris.

IMF esitas omapoolsed soovitused ka kogumispensioni süsteemi järelevalve täiustamiseks, fondijuhtide isiklike tehingute reguleerimiseks ning rõhutas vajadust keelustada pensionifondide turustamisel nende sidumine teiste finantsteenustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2009, 08:13
Otsi:

Ava täpsem otsing