Avalik kiri riigikogule: monopolid kontrolli alla!

19. märts 2009, 18:15

Riigikogu sai täna avaliku pöördumise,
milles nõutakse gaasi-, kütte- ja veemonopolide hinnaregulatsiooni kiiret
muutmist.

Pöördumisele on alla kirjutanud ettevõtjad Rein Kilk ja Fjodor Berman, Eesti Juristide Liidu president Priidu Pärna, akadeemik Anto Raukas ning Eesti Omanike Keskliidu peasekretär Taavi Madiberk.

"Täna tajub iga ettevõtja ja iga kodanik, et toimetuleku säilitamine on keeruline. Globaalse majanduskliima jahenemise tingimustes on nii koduomanikele, kui ettevõtetele järjest olulisemaks muutunud vältimatud püsikulud.

Üheks valdkonnaks, mis meid mõjutab, on mitmete universaalteenust pakkuvate ettevõtete hinnakujundus. Need on ettevõtted, mille tegevus ei ole osaliselt seotud majandusliku, ega sotsiaalse reaalsuse muutustega.

Olgu siinkohal nimetatud gaasimonopol, küttemonopolid ning veemonopolid.

Need on garanteeritud sissetulekuga ettevõtted, mille sisendkulud täna vähenevad ja tulukus tõuseb ning seda olukorras, kus kogu ülejäänud majanduskeskkond teeb vähikäiku.

Teeme ettepaneku, et seadusandja arutaks Eesti Omanike Keskliidu tehtud ettepanekuid tõhusa monopolide hinnaregulatsiooni kehtestamiseks. Hinnad on vaja mõistliku regulatsiooniga alla tuua, et elu- ja majandustegevus saaks jätkuda.

Konkurentsiamet on täna selgelt välja öelnud, et olemasolev regulatsioon on ebapiisav. Eesti Omanike Keskliit on teinud ettepanekud ja Konkurentsiamet neid toetanud. Koduomanikud ootavad muutusi ja 22 000 inimest on muutusevajaduse kinnituseks andnud oma allkirjad. Ettevõtjad ootavad leevendust suureks paisunud kuludele ning paljude jaoks neist on täna tegelikult juba liiga hilja – neid ettevõtteid ei ole enam või nad lakkavad peatselt olemast.

Eeltöö on tehtud ja, et te ei ole üksi – teil on toetus ja valmis lahendused, mis vajavad realiseerimist!

Täpsema monopolide seadusemuudatustepaketiga saab tutvuda Eesti Omanike Keskliidu portaalis www.omanikud.ee.

P.S. Kindlasti vääriks käsitlemist ka elektri hinna küsimus, ent seda võrratult keerukama konteksti tõttu eelmainitud monopolide probleemidest lahus."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 10:15
Otsi:

Ava täpsem otsing