Kiviõli Keemiatööstuse suure maksuvõla põhjustas äripartner

08. aprill 2009, 14:33

Kiviõli Keemiatööstuse 7,1 miljoni kroonine
maksuvõlg tuleb sellest, et vedelkütuseid müüv firma Select Oil NV on neile
õlitarnete eest võlgu 21,5 mln kr.

Maksehäireregistri andmetel on tänase seisuga Kiviõli Keemiatööstuse ajatatud maksuvõla summa 7 186 548 krooni ja intressivõlg 33 778 krooni.

"7,1 mln maksuvõlg on praeguseks hetkeks maksuametiga ajatamisel. Koostatud on maksegraafik ja Kiviõli Keemiatööstus seda graafikut edukalt ka täidab. Maksuamet on olnud paindlik ja vastu tulnud ning probleemist aru saanud," rääkis ettevõtte kommunikatsiooni- ja haldusjuht Raivo Lott.

"Võlg on sellest, et meile ollakse omakorda võlgu ning see konkreetne võlglane on Select Oil NV. Ettevõte on hetkel augusti ja septembri õlitarnete eest võlgu 21,5 mln krooni," lisas ta.

Loti sõnul on Kiviõli Keemiatööstus Select Oil NV pankrotiavaldusega kohtusse andnud, esimene protsess toimus eile. 22. aprill peab selle kohta kohtuotsus tulema, lisas ta.

Lott märkis, et võlad ei tähenda ohtu ettevõtte jaoks, tegu on ajutiste makseraskustega. "Kui on võimalik, siis makstakse võlg maksuametile kiiremini ära. Ülejäänud maksud nagu keskkonnamaksud jms on makstud," rääkis ta. "Kui võlga laiemalt vaadata, siis 7,1 mln maksuvõlg on 5-10% maksudest, mida firma maksab aasta jooksul riigile," lisas Lott.

Maksehäireregistri andmetel on tänase seisuga Select Oil NV maksuvõlg 84 490 krooni ning intressivõlg 6074 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2009, 19:21
Otsi:

Ava täpsem otsing