Valitsus täna kärbetes kokkuleppele ei jõudnud

28. aprill 2009, 19:31

Valitsuskabineti erakorralisel nõupidamisel
olid arutluse all rahandusminister Ivari Padari riigieelarve kärbete
ettepanekud, kuid kokkuleppele täna ei jõutud.

Rahandusminister Ivari Padar esitas täna valitsuskabineti nõupidamisele 2009. ja 2010. aasta eelarve positsiooni parendavad ettepanekud, mis hõlmavad nii maksumuudatusi kui kulude kokkuhoiu võimalusi, teatas rahandusministeerium.

Eesti Televisiooni uudistesaate Aktuaalse kaamera andmetel tegi rahandusminister Ivari Padar koalitsioonipartneritele ettepaneku tõsta tulumaks seniselt 21 protsendilt 26 protsendile ning üle 40 000 kroonise palgaga inimestel 30 protsendile.

"On selge, et oodatust negatiivsemad arengud tööturul ning üha pessimistlikumad ekspertide hinnangud majandusolukorrale tingivad täiendava vajaduse eelarve kulude ülevaatamiseks ja tulude suurendamiseks," ütles Padar, kes viitas nii rahandusministeeriumi viimase majandusprognoosi riskistsenaariumile kui ka Eesti Panga uuele prognoosile, mille kohaselt on sel aastal oodata enam kui 12 protsendilist majanduslangust.

"Täna esitletud mahus muudatused on möödapääsmatud, kui me soovime ka aasta lõpus maksta välja pensione, toetusi ning palkasid. Seetõttu tuleb eelarvet puudutavad otsused teha kiiresti ja mõistlikult," lisas Padar "Kindlasti tuleb arvestada, et valikute tegemine ei saa olema väga lihtne, sest oleme sel aastal otsustanud eelarvepositsiooni parandada juba 10,5 miljardi ulatuses."

Rahandusministri esitatud ettepanekud võimaldaksid 2009. aasta eelarve positsiooni parandada 5,5 miljardi krooni võrra ning 2010. aasta eelarvet 13,1 miljardi krooni ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2009, 20:27
Otsi:

Ava täpsem otsing