Tallinna linn boikoteeris Tallinna Vee kasumi jaotamist

19. mai 2009, 11:06

Tänasel Tallinna Vee aktsionäride
koosolekul tegi Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ettepaneku võtta
päevakorrapunktist maha kasumi jaotamise ettepanek, mida ta lähemalt põhjendama
ei soostunud. Aktsionärid seda heaks ei kiitnud.

Mutli tegi päevakorrapunktide kinnitamise eel ettepaneku jätta 2. punkt Kasumi jaotamine päevakorrast välja ja lükata selle otsustamine edasi. Seepeale tegi koosoleku juhataja Raino Paron kümneminutilise pausi, et aktsionärid saaksid aja maha võtta ja otsuse üle järele mõelda.

Vaheajal aga ei soostunud Mutli Äripäevale ettepaneku esitamise põhjust selgitama, öeldes, et ta ei saa seda täna kommenteerida, kuna tal ei ole selleks volitust. "Jälgige homme meediat, kus me selle avaldame," soovitas abilinnapea ajakirjanikule.

Väikeaktsionär Rene Ilves avaldas arvamust, et tegemist võib olla sellega, et linna tahab vee-ettevõttelt raha välja pressida, kuna rahadega on kitsaks läinud ning samas arvas ta, et aktiivne poliitkampaania on pihta hakanud. Viimast arvamust jagas ka Tallinna Vee pressiesindaja.

Kasumi jaotamise päevakorrast väljajätmise poolt aktsionärid aga siiski ei hääletanud, kuigi poolt hääletas veidi üle 42 protsendi kohale tulnud aktsionäridest ja vastu oli veidi üle 57 protsendi aktsionäridest. Hiljem, kui toimus kasumi jaotamise hääletamine, jäi Tallinna linn erapooletuks.

Miks jäi seekord Tallinna linn erapooletuks ja ei hääletanud kasumi jaotamise vastu, kordas Mutli eelnevalt öeldut, et ta ei saa sellest täna rääkida ja et sellekohane info avaldatakse homme.

Üks väikeaktsionäridest tõstatas küsimuse, miks ei arutatud kasumi jaotamise ettepanekut juba eelnevalt nõukogus, kus on esindatud ka linn oma inimestega ja kas ei peaks sellest tulenevalt 9-liikmelise nõukogu tegema efektiivsemaks, vähendades liikmete arvu kas 5le või 6le, säästes sellega raha.

Koosoleku juhataja kommenteeris Tallinna linna kui ühe aktsionäri ettepanekut, öeldes, et igal aktsionäril on selline õigus ja seda ei saa piirata.

Ettevõtte tegevjuht ja juhatuse esimees Ian Plenderleith ütles, et nõukogu liikmete arv määrati asutamislepingus, mida muuta saaksid vaid aktsionärid. Nõukogu esimees Robert John Gallienne ütles aga, et nende soov oli saada nõukogusse kvaliteetse taustaga liikmeid. Nõukogu liikmetele makstavad summa on Gallienne´i sõnul teiste ettevõtete nõukogu liikmetega sarnased.

Otsused, mis vastu võeti:

1. Kinnitada 2008. majandusaasta aruanne

2. Kinnitatada 57,77% poolthäälega kasumi jaotamise ettepanek, tegemata eraldisi reservkapitali, jaotades aktsionäride vahel 230 010 000 krooni, millest A-aktsia omanikele makstakse dividende 11,50
krooni aktsia kohta ja B-aktsia omanikule 10 000 krooni aktsia kohta ning jätta jaotamata 65 957 781 krooni. Maksta dividendid aktsionäridele välja 12. juunil 2009.a ja fikseerida dividendiõiguslike väärtpaberiomanike nimekiri 01. juuni 2009. a kella 23.59 seisu alusel.

3. Võtta teadmiseks nõukogu hinnang ning kinnitada 99,97% poolthäälega seltsi 2009. majandusaasta audiitoriks AS PricewaterhouseCoopers ning juhtivaudiitoriks Tiit Raimla. Kiita heaks audiitoriga sõlmitud lepingus audiitori tasustamise kord, kus audiitorile makstakse 350 000 krooni 2009. a finantsaruannete eest.

Taust:

Tallinna Vee juhatus on kolmeliikmeline, kuhu kuuluvad juhatuse esimees Ian Plenderleith, tootmisdivisjoni direktor David Hetherington ja finantsdirektor Siiri Lahe.

Tallinna Vee nõukokku kuuluvad nõukogu esimees Robert John Gallienne, Steven Richard Fraser, Kevin Starling, Matti Hyyrynen, Tallinna linna esindajad Rein Ratas, Elmar Sepp, Deniss Boroditš ja sõltumatud liikmed Valdur Laid ja Mart Mägi.

Ettevõttel on seisuga 31.03.2008 1491 aktsionäri. Ettevõtte vabalt Talliinna börsil kaubeldavate aktsiate omanikeks on 19,4% välismaised institutsionaalsed investorid, 8,7% Skandinaavia ja Balti riikide institutsionaalsed investorid ja 1,9% jaeinvestorid.

AKTSIONÄRID OSALUS
United Utilities (Tallinn) B.V. 35,3%
Tallinna linn 34,7%
Nordea Bank Finland PLC/Non-Resident Legal Entities 8,78%
Morgan Stanley + Co International PLC/MSIL IPB Client Account 6,81%
Väikeaktsionärid 14,41%

allikas: Tallinna Vesi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2009, 16:58
Otsi:

Ava täpsem otsing