Tsahkna: koalitsiooni sünnist on vara rääkida

28. mai 2009, 07:09

IRLi peasekretär Margus Tsahkna ütles
pärast koalitsiooniläbirääkimiste seni viimast vooru, et IRLi läbirääkijatele
tunduvad mitmed pakutud lahendused eelarve tulude ja kulude tasakaalu viimiseks
liialt optimistlikud.

„IRLi eesmärk on eelarve tulud ja kulud mitte ainult paberil, vaid ka tegelikkuses tasakaalu viia – läbirääkimistel lepiti kokku see, et kui mõnele osapoole kirja pandud ühisosas midagi ei sobi, esitatakse selle asemel konkreetsed parandusettepanekud,“ selgitas Tsahkna.

Tema sõnul ei saa Eesti edasi minna riigieelarve tasakaalu hoidmata, sest Eesti perede heaolu ja inimeste töökohad on ohus. Õiged otsused raskel ajal
tagavad Eesti hea käekäigu - ilusaid lootusi täis eelarvet pole mõtet enam koostada, aeg on tegelikkusele otsa vaadata ja enese petmine lõpetada, lisas Tsahkna. Ka tuleb tõsiselt läbi kaaluda kõik esitatud ettepanekud maksude tõstmiseks.

„Valitsus peab endale aru andma, et tema praegustel kokkulepetel on otsene seos praeguste töökohtade hoidmisega ja uute töökohtade loomisega, samas on selge, et tulevikule suunatud lahendused ei sünni raskeid kärpeotsuseid tegemata," nentis poliitik.

IRL kutsub täna kella kolmeks Toompea lossi kokku erakonna eestseisuse, et arutada senistel läbirääkimistel kolme erakonna poolt paberile pandud
ühisosa ning vajadusel esitada sellele oma täiendavad ettepanekud.

Samuti oodatakse läbirääkimistel sõnastatud ettepanekute suhtes seisukohavõttu täna kogunevalt Rahvaliidu juhatuselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 07:09
Otsi:

Ava täpsem otsing