Tarand: parteide toetamine riigieelarvest tuleb lõpetada

08. juuni 2009, 18:00

Europarlamendi saadikuks valitud Indrek
Tarand ütles, et parteide toetamine riigieelarvest tuleb lõpetada.

Tarand rääkis pressikonverentsil, et tema otsesed kulutused kaks ja pool kuud kestnud valimiskampaaniale on tänase seisuga 40 000 krooni, samal ajal kui parteid kulutasid 45 miljonit, mis võeti otse riigieelarvest, vahendavad ERR uudised.

"Parteide toetamine riigieelarvest tuleb lõpetada. Demokraatia ei ole enam nii nõrk, et riigieelarvest anda raha, mida parteid saavad Vertigos ja Kofkini juures maha juua," rääkis Tarand.

Tarand ütles, et valimisaktiivsuse kasv 16% võrreldes eelmiste europarlamendi valimistega oli täpselt see, mis temal mandaadi võtmiseks oli vajalik, ja et "see näitab taas kord kirkalt, et parteiliidrite joga, et mina võtan ära neile justkui kuuluvaid hääli, ei ole reaalsest maailmast, kuulub parteilise manipulatsiooni ja trikitamise hulka".

"Aitäh ka kõikidele ajakirjanikele, kes vaatamata algsele vastumeelsusele ja partokraatia poolt kehtestanud rutiinidele kippusid minema ringhäälingunõukogu ebademokraatlikku formaati," rääkis Tarand.

"Meenutan, et näiteks isegi Päevaleht ei kutsunud üksikmeest oma diskussioonidesse. Ka Postimehe veergudele tuli nii-ütelda jalaga uks lahti lüüa, ise manguda ja sõdida. Aga kui asi edenes, võttis ka ajakirjandus nähtuse "üksikmees" fookusesse, ja me oleme neile tänulikud," ütles värske eurosaadik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2009, 20:17
Otsi:

Ava täpsem otsing