Sõnajalad ostsid omale helikopteri

01. juuli 2009, 10:09

Laulu- ja äriperekonnad Sõnajalad ostsid
hiljuti paarimiljonilise helikopteri, et oleks mugav Tallinna ja Saaremaa kodude
vahet liikuda ning oma tuuleparki hooldada.

"See on väike helikopter, mis sest rääkida – aiatraktorist me ju ei pajata meedias," ütles Andres Sõnajalg Kroonikale ning märkis, et kopter on samasugune töövahend. Ta lisas, et oma lennuriist lubab vältida Saaremaale sõitmisel praamijärjekordi, lend kestab vaid tunni ning kütust kulub selleks 32 liitrit. Vend Olegi sõnul on kopteripiloodi load neil alles tegemisel, seni on õpitud teooriat ning sel nädalal pääsetakse esimest korda ka rooli.

Sõnajalgade kopter osteti vähe kasutatuna – seni sõitnud ligi sada tundi –, hinda mehed ei avaldanud, kuid tunnistasid, et maksumus jäi alla 2,5 miljoni krooni.

Telesaate Suvereporter järgi ei olnud Sõnajalgade Saaremaa maakodu naabrid vastu kopteri soetamisele ja startimiseks-maandumiseks vajaliku väljaku rajamisele; ka on Oleg Sõnajalg enda sõnul kõigi naabritega sel teemal rääkinud ning lubas neid ka lendama viia.

Salme valla ehitus- ja maanõunik Jüri Kluge ütles Meie Maale, et vald väljastas Sõnajalgadele helikopteri platsi jaoks projekteerimistingimused, kuid ehitusluba neile veel antud pole. "Sõnajalad niitsid platsi ära ning sõitsid sealt teerulliga üle. Ega seal suurt ehitustegevust vaja olegi, rohkem on märgistust. Kuna nad tahavad hiljem platsile saada kasutusluba, siis me nõuame nende käest, et oleks ehitusluba ka välja antud," märkis Kluge.

Ehitus- ja maanõuniku sõnul Sõnajalad praegu veel helikopteri maandumisplatsi kasutada ei tohi, platsi projekteerimistingimuste järgi tuleb Sõnajalgadel saada kooskõlastus lennuametilt ja keskkonnaametilt nRotorway Exec 162FRotorway Exec 162Fing naabritelt ja need tingimused on Kluge sõnul seni täitmata.

Kahekohaline kopter Exec 162F on toodetud USA firmas Rotorway. Esmalennu tegi see mudel aastal 1994. Kopter lendab kuni kolme kilomeetri kõrgusel, kütusepaagist jätkub kahetunniseks lennuks. Rotorway keskmine sõidukiirus on 153 km/h. Üheksa meetri pikkuse kopteri kõrgus on 2,4 m, tiiviku siruulatus 7,6 m.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2009, 20:52
Otsi:

Ava täpsem otsing