Swedbank: oleme tugevad ja tulevikuks ette valmistunud

17. juuli 2009, 11:46

Swedbanki grupi tegevjuht Micke Wolf
kirjutas panga kodulehel, et Swedbaki on loonud tugeva puhvri, et laenukahjudega
toime tulla.

„Oleme loonud märkimisväärse puhvri tulevikus aset leidvateks laenukahjude katmiseks ja oleme kahandanud riskantsete varade mahtu, mis on tugevdanud meie vastupidavust. See näitab, et oleme teel saamas tugevdamaks pangaks," kirjutas Wolf panga kodulehel.

Swedbanki poolaasta tulemusi mõjutas tema sõnul enim raske makromajandusolukord. Samal ajal on panga võimekus kvartaliga tänu tehtud sammudele tugevnenud.

„Täiendavaid varusid tulevaste laenukahjude katmiseks on pangal 19 miljardit SEKi (ligi 27 miljardit Eesti krooni). Vaatamata raskustele on pank näidanud head teenimisvõimet ja krediidi kvaliteeti esimesel poolaastal. Samuti on hea tõdeda, et Swedbank Markets teatas oma parimatest poolaasta tulemustest," kirjutas Wolf.

Augustis pööratakse suurimat tähelepanu Põhjamaade ühisele strateegiale, arendatakse tööd klientidega filiaalides ja lõpetatakse töötajaskonna formuleerimine.

2010. aasta teiseks kvartaliks peaks täiskohaga töötajate arv grupis olema 3600 võrra väiksem, kui see oli 2008. aasta lõpus. 2009. aasta esimese poole jooksul on töötajate arv kahanenud 862 võrra. Peamiselt toimub kohandumine Baltikumis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2009, 18:15
Otsi:

Ava täpsem otsing