Viimsi vald koostab positiivset lisaeelarvet

14. august 2009, 16:41

Täna võime tõdeda, et
saame teha ligi 20 miljoni suuruse positiivse lisaeelarve, sest olime liiga
ettevaatlikud ja pessimistlikud, ütles Viimsi vallavanem Haldo Oravas.

Viimsi vallavanem peab Viimsi vallas raha ülejäämise põhjuseks seda, et selle aasta eelarve võeti vastu just siis, kui riik tegi oma valusaid otsuseid üksikisiku tulumaksu laekumiste kohta. "Me tegime oma eelarve valmis just siis, kui oli see hullem esimene teade, et osa tulumaksust võetakse omavalitsustelt ära," rääkis Oravas. Oravase sõnul tähendas see Viimsi vallale seda, et eelarve tehti 15 miljonit väiksemana. Tegime nädala jooksul selle vähendamise ära, lisas ta ja selgitas, et hiljem selgus, et tegelik vähendamine tuli väiksem, sest valitsus muutis oma plaani ja Viimsi valla jaoks tähendas see tegelikult 7-8 miljonit krooni vähem.

"Sealt tekkis teatav reserv, kuna me teadlikult alaprognoosisime tulumaksu laekumist," ütles Viimsi vallavanem ja lisas, et seda tehti selleks, et riske vähendada. "Meil olid siin mõned vara müügist saadavad tulud, mille kohta me täpselt ei teadnud, kas nad laekuvad sellel aastal, aga eelarves olid nad sees ja selle riski katmiseks me alaprognoosimise tulumaksu laekumist."

Vallavanema sõnul riik alguses ehmatas neid ja hiljem tõmbas tagasi, aga eelarves oli see 15 miljonit miinust juba sees. "Nüüd oli meil võimalus seda korrigeerida."

Ma arvan, et prognoosisime õigesti asju ja olime pigem pessimistid, sest ei teadnud, milliseks kujuneb aasta lõpp ja missugused on laekumised, märkis Oravas. "Täna me võime tõdeda, et saame teha positiivse lisaeelarve, sest olime liialt ettevaatlikud, kuid neid omavalitsusi väga palju ei ole."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2009, 16:41
Otsi:

Ava täpsem otsing