Haigekassa võtab reservi kasutusele maksimumi piires

11. september 2009, 20:01

Haigekassa nõukogu otsustas raviteenuse
rahastamiseks nii sel kui tuleval aastal kasutusele võtta reservi lubatud
maksimumi piires.

Teenuse hinnalangetamise osas kokkuleppele ei jõutud. haiglate liit on varem öelnud, et raviteenuse hinna 6%ne langetamine võib kaasa tuua haiglate töötajate järsu vähendamise, vahendas uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

Rahandusministeeriumi prognoos näitab, et haigekassal on sel aastal puudu 790 miljonit krooni. Täna otsustas nõukogu, et haigekassa reservid võetakse maksimaalselt lubatu piires kasutusele nii sel kui järgmisel aastal, mis tähendab, et 580 miljonit puuduolevat krooni tuleb reservist sel aastal ja nii sama palju ka järgmisel aastal.

Kokku on reservis 4,16 miljardit krooni. Prognoosi järgi on aga veel 210 miljonit puudu. 6% kärpeotsust juba 1. novembrist haiglate vastuseisu tõttu ei tulnud.

"Me ei näinud otseseid võimalusi, et kärpida," ütles haigekassa juhatuse liige Kersti Reinsalu. "Me lihtsalt loodame, et laekub hästi või prognoositu piires ja teatud kulud jäävad väiksemaks, otseselt raha eelarvest pole välja viia võimalik," lisas ta.

"Me vaatame praegu iganädalaselt seda kui palju sotsiaalmakse laekub ja sellest tulenevalt otsustame kas ja kuidas 1. novembrist käituda. Selge on see, et haiglatele tähendaks see lepingute muutmist ja seda on puht juriidiliselt väga keeruline teha," kommenteeris sotsiaalminister Hanno Pevkur.

2010. aasta eelarvet koguneb nõukogu arutama taas oktoobris. Selleks ajaks peab haigekassa juhatus haiglate ja tervishoiutöötajatega kokkuleppele jõudma kas väheneb hind või teenuse hulk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2009, 20:01
Otsi:

Ava täpsem otsing