Ilvese päästeoperatsioon

11. september 2009, 07:01

President Toomas Hendrik Ilvese mõjuvõimu
kasutades üritab paarkümmend Eesti äriliidrit päästa Aserbaidžaani tehtud 260
miljoni krooni suurust investeeringut.

Majandus- ja kinnisvarabuumiaastad paisutasid Eesti ärimeeste kukruid sedavõrd, et raha otsis uut kasvamise kohta. Järjest kiigati arenevatele turgudele endises idablokis.

Paari aasta eest randus eestlaste rahalaev Kaspia mere läänekaldal asuvas endises vennasvabariigis Aserbaidžaanis, kuhu 24 Eesti võlakirjainvestorit paigutasid 260 miljonit krooni, et arendada pealinna Bakuu lähistel kinnisvaraprojekti.

Võlakirjaemissiooni korraldanud Gild Bankersi partner Tõnis Haavel rääkis siis, et riik valiti kohalike partnerite soodsa pakkumise tõttu. "Pärast Aserbaidžaani majandusega tutvumist otsustasime investeerida projekti. Meil on võimalus teenida 50-100% tulu."

Gildi roll oli ainult emissiooni korraldamine. Investorid leiti isiklike kontaktide kaudu ja projekti müügitöö üks osa olid isegi visiidid rahameeste koju. "Kvaliteedimärgiks olid asja vedajad, pangandusringkondades tuntud ja usaldusväärsed inimesed Rain Tamm ja Tõnis Haavel," räägib üks anonüümseks jääda sooviv investor.

Kümneid miljoneid kroone paigutavad projekti ärimehed Hans H. Luik ja Marcel Vichmann, aga ka olümpiavõitja Kristina Šmiguni abikaasa Kristjan-Thor Vähi.

Loe artikli täisversiooni SIIN. Päevapileti selleks saad osta SIIT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2009, 08:09
Otsi:

Ava täpsem otsing