LHV Telekomist: 92,9 krooni tasemel võiks TeliaSoneral ostuhuvi olla

16. september 2009, 14:33

Pakkumisperioodil ei oleks korrektne turult
kõrgema hinnaga kui pakkumishind aktsiaid osta, aga 5,94 euro (92,9 krooni)
tasemelt võiks eeldada TeliaSonera ostuhuvi Eesti Telekomi aktsiate vastu küll,
ütles LHV maaklerosakonna juht Alo Vallikivi.

„TeliaSonera oma osalust aktsiaraamatu järgi suurendanud ei ole,“ kommenteeris Vallikivi, kas Eesti Telekomi suuraktsionär on pakkumisperioodil aktsiaid juurde ostnud.

Kui Telia Sonera 24. augustil väikeaktsionäridele aktsiate ülevõtmispakkumise soovist teatas, oli suuromaniku osalus Baltic Tele AB kaudu 60,12 protsenti. Vahetult enne pakkumisperioodi algust, st enne 9. oktoobrit, soetas TeliaSonera üle 1,1 mln aktsia, kasvatades osaluse Eesti Telekomis 60,98 protsendini.

Pakkumisperioodil on erinevad investorid suurt huvi Eesti Telekomi aktsia vastu üles näidanud ja hind on püsinud valdavalt pakkumishinnast, 93 kroonist aktsia kohta, kõrgemal.

Evli investeerimispanga maakleri Nils Vaikla sõnul on nii sel kui eelmisel nädalal kaubeldud vahemikus 5,93-6,09 eurot (92,8-95,3 krooni). „Enamik käibest on aktsiaga tehtud hinnaga 6 eurot (93,9 krooni - toim),“ ütles ta. Täna aktsia hind võrreldes eilse sulgemishinnaga muutunud ei ole. Eesti Telekomiga tehtud tehingute ning osapoolte kohta Vaikla kommentaare jagada ei saanud.

Telekomi aktsia ostjateks on Vallikivi sõnul kliendid, kelle jaoks aktsia hinna allapoole liikumise risk tundub väike, kuid võimalik pakkumishinna tõstmise võimalus suur. „Välistada ei saa ka võimalust, et institutsionaalsed kliendid peavad pakkumishinda madalaks, samas eeldavad, et seda ei tõsteta ning soovivad osta hea dividenditootlusega ettevõtet just pikemat ajahorisonti silmas pidades,“ märkis ta.

Aktsiat müüvad Vallikivi ütlusel need investorid, kes näevad teistes aktsiates suuremat tõusupotentsiaali. „Spekuleerides TeliaSonera võimaliku ülevõtmishinna tõstmise üle, siis vaevalt ületab see praegust pakkumishinda 15-20 protsenti,“ arvas ta. „Samas kerkis eelmisel nädalal Tallinki aktsia hind ühel päeval üle 20 protsenti,“ lisas Vallikivi.

„Otse turule müües on võimalik kohe raha kasutama asuda ning seda teevad ka investorid, kes on veendunud, et TeliaSonera pakkumishinda ei tõsta,“ selgitas ta veel.

Taust:

4-9. septembril on ostnud mitmed investorid Eesti Telekomi aktsiaid.

Suurimad ostjad:
Clearstream Banking Lux. S.A. kliendid - 13 100 aktsiat
ABN Amro Bank, London - 13 014 aktsiat
Evli Bank Plc Cust. Pool/Eesti kodanikud - 12 087 aktsiat
RBC Dexia Investor Services Bank/Danske Invest - Baltic - 7000 aktsiat
Deutsche Bank Trust Company Americas Reg.S. - 5823 aktsiat
State Street Bank - West Client - Treaty - 3450 aktsiat

Suurim müüja:
Nordea Bank Finland Plc/ mitteresidendist isikud - 12 932 aktsiat

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2009, 16:24
Otsi:

Ava täpsem otsing