Olympic on Swedi hinnangul endiselt nõrk

06. november 2009, 15:54

Olympicu tulemused on Swedbanki hinnangul
endiselt nõrgad, aga meie arvates on need väga lähedale põhjale, kommenteeris
kvartalitulemusi panga analüütik Pavel Lupandin.

Tema hinnangul võib järgmisel kvartalil tulla veel mõni ebameeldiv üllatus, mis on peamiselt seotud goodwill'i allahindamisega ning järgmise aasta esimene kolmik-kuu tuleb samuti ilmselt nõrgapoolne.

"Usume siiski, et ettevõte liigub õiges suunas ning 2010 ja 2011 aastad tervikuna saavad olema grupi jaoks palju paremad," prognoosis Lupandin.

Turgude lõikes kannatasid enim Balti segmendid, kus sel aastal on erakordselt palju kasiinosid suletud. "Selliste dramaatiliste kärbetega on võimalik, et Olympic pöördub Baltikumis kasumisse järgmisel aastal," nentis analüütik ning lisas, et kõige tõenäolisemalt võib korralikke numbreid oodata alles pärast järgmise aasta teist kvartalit, sest esimene ja kolmas kvartal on ettevõtte jaoks traditsiooniliselt nõrgemad.

Tervikuna peaks järgmine aasta tulema Olympic grupile käesolevast palju parem, eriti selle teine kvartal. Lupandin näeb positiivsena muuhulgas internetikasiino avamist järgmisel aastal.

Lupandin hoiatas investoreid Olympicuga seotud endiselt kõrge riskitasemega ning seda paljuski ka juriidilistest asjaoludest lähtuvalt ning tõi näitena Ukrainas toimunu selle aasta alguses.

Swedbanki aktsiasoovitus Olympicu aktsiale on "ülevaatamisel".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2009, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing