Olympic sai 88 miljonit kahjumit

06. november 2009, 10:01

Olympic Entertainment Group teenis
kolmandas kvartalis 415 miljoni kroonise käibe juures 87,7 miljoni kroonise
puhaskahjumi, selgub äsja avaldatud börsiteatest.

Aasta tagasi samal perioodil oli käibeks 582 miljonit krooni ning ettevõte teenis 5,9 miljoni krooni suuruse kasumi.

Kvartalitulemustele avaldas negatiivset mõju muuhulgas veel 18 kasiino sulgemine lisaks juba esimesel poolaastal suletud 49 kasiinole. Eestis jäi mängusaale vähemaks 4 võrra, Lätis 5 võrra, Leedus 4, Rumeenias 4 ja Poolas suleti üks kasiino. Kasiinode sulgemisega seotud kulud moodustasid lõppenud kvartalis kokku 40,4 miljonit krooni ning kontserni töötajate arv vähenes 228 inimese võrra.

Selle aasta üheksa kuu jooksul langes hasartmänguturg eelmise aasta sama perioodiga võrreldes Eestis 54 protsenti, Lätis 38 protsenti ja Leedus 39 protsenti, selgub aruandest.

Selle aasta jooksul on Olympic vähendanud töötajate arvu ligikaudu kolmandiku võrra ehk 1132 töökohta ning vähendanud ka töötajatele makstavaid tasusid aasta algusega võrreldes 20 protsendi jagu.

Ka rendihindasid on ettevõte suutnud keskmiselt 30 protsendi võrra vähendada ning maha võtnud mänguautomaate kasiinodes.

Eelmise ja selle aasta jooksul tehtud optimeerimisest ootab Olympic selle aasta lõpuks 549,4 miljoni kroonist kuluefekti, mis moodustab eelmise aasta tegevuskuludest jätkuvates tegevusvaldkondades 21,2 protsenti.

Selle aasta üheksa kuu tulemusi mõjutavad selgelt ka Ukraina hasartmänguturul toimunud muutused, mistõttu otsustas ettevõte sealse tegevuse likvideerida ning see päädis hinnanguliselt 187,1 miljoni kroonise varade allahindluskahjumiga. Olympic pole siiski jätnud asja sinnapaika ning plaanib Ukrainalt nõuda investeeringute kompensatsiooni valitsustevahelise vastastikuse kaitse lepingule tuginedes ning on selle protsessiga juba ka alustanud.

Olympicu aktsiahind on täna vähem kui pooletunnise kauplemise järel kerkinud pea 3 protsenti hinnale 10,80 krooni. Käibeks enam kui 400 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2009, 16:50
Otsi:

Ava täpsem otsing