Pankrotihaldur likvideerib küttevõlaga korteriühistu Saaremaal

Anne Oja 13. november 2009, 19:38

Pankrotihaldur Saima Laumets likvideerib pärast oktoobris raugenud pankrotti korteriühistu, millele korterite müügiga hätta jäänud kinnisvaraarendaja jäi võlgu 163 000 krooni.

Saaremaal Kudjapel asuvas Mereranna tee 1 uuselamus on 32 korterit. Pankroti põhjustas see, et arendajale Masterinvestile jäi kätte 17 korterit. Arendaja ise läks märtsis pankrotti.

Laumets rääkis reedel Äripäevale, et pole täna enam nii kindel, kas Eestit võib ees oodata korteriühistute pankrotilaine, nagu maakonnaleht Oma Saar pärast uusarendust hallanud korteriühistu pankroti raugemist kirjutas.

Pankrotihaldur selgitas, et kohtunikki möönnud hiljem, et korteriühistud ei tohiks pankrotti minna, kuna kõik võlad lähevad vanalt korteriomanikult uuele üle.

„Korteriühistu põhimäärus tõmbab (pankrotid – toim) tagasi. Praeguses majanduskriisis on ainuke asi, et ei jõua kuidagi seda maksmist ära oodata, seni võlg aga kasvab, kasvab ja kasvab,“ kommenteeris Laumets.

Uuselamus on praegugi suur hulk kortereid enampakkumisel, sest Masterinvesti pankrotihaldur Raivo Piirla müüb buumijärgselt kõrbenud kinnisvaraarendaja vara.

Ühelt kohtumiselt teisele kiirustanud Piirla ei leidnud reedel mahti Äripäevaga rääkida. Korterite müügikuulutusest ei selgu, kas ostjal tuleb tasuda ka küttevõlg. Samas, kui ühistu enne omanikuvahetust kaob, pole võlga tasuda nagu kellelegi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. November 2009, 19:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing