IRL kulutas kampaaniale üle 8 miljoni

Katre Pilvinski 19. november 2009, 14:56

Isamaa ja Res Publica Liit kulutas tänavu kohalike valimiste kampaaniale 8,1 miljonit krooni. Suurima summa, 200 000 krooniga toetas erakonda ehitusettevõtja Egon Mats (pildil).

IRL sai valimiskampaania toetuseks füüsiliste isikute annetusi kokku 1,1 miljoni krooni eest, riigieelarvest lisandus üle 837 000 krooni. Arvete maksmiseks kasutatud vahendid oli aga kokku 1,9 miljonit.

Erakonna peasekretär Margus Tsahkna ütles, et erakonna toetuseks laekub 17 miljonit krooni riigieelarvest aastas ning see laekub igakuiselt. „Nagu varasematel perioodidel oleme meediapartneritega sõlminud järelmaksegraafikud suures osas,“ põhjendas ta 6,2 miljoni krooni eest tasumata arveid.

IRLi üks suurim annetaja oli tänavu ehitusettevõtja Egon Mats, kes toetas erakonda septembris 200 000 krooniga. "See on minu maailmavaate toetamine ja iga summa kohta võib ju küsida, et miks selline summa," kommenteeris ta. Erakonnalt ei oota Mats aga vastutasuks midagi "Mul ei ole sealt midagi vastu saada," lisas ta. Teiste erakondade toetamine pole Matsil plaanis.

Egon Mats on ASi Lasita Aken ainuomanik. Ta on ka Nordeconi nõukogu liige, Matsile kuulub 30% Nordeconi aktsiatest. Mulluses Äripäeva rikaste TOPis oli Mats 673 miljoni krooni suuruse varandusega 64. kohal.

Samuti andis 200 000 krooni IRLile kunagine metsatöötlemisfirma Sylvester suurosanik, täna kinnisvaraäris tegutsev Kaido Jõeleht. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:05
Otsi:

Ava täpsem otsing