Rikaste TOP – salapärastel metalliärimeestel sajad miljonid koos

Silvia Kruusmaa 26. november 2009, 11:41

Eestis on tõenäoliselt väga vähe firmasid, kes näitavad miljardite kroonide suurust käivet, kuid millest praktiliselt midagi ei teata.

Ei öelnud 2005. ja 2006. aastal midagi ka Äripäevale, mil me jätsime ärimehed ebaõiglaselt 2005 rikaste TOPi ukse  taha. Küll aga on nad trooninud edetabelit järgnevatel aastatel ja sel aastal platseerusid 341 miljoni kroonise varandusega 75. kohal.

Ärimeeste rikkuse allikas on 2000. aastal päev enne naistepäeva Tartus Fortuuna tänaval rajatud värviliste metallide vahenduse tegelev Nordmet. Eestis asub firmal kõigest kontor, metalli liigutamine käib läbi St Peterburgis, Moskavas ja Ekaterinburgis asuvate ladude.

Juba aasta pärast tegutsema hakkamist, näidati tervelt 289 miljoni kroonist käivet ja 9,3 miljoni kroonist kasumit. Kolmandik kasumit teeniti Londoni Metallibörsil futuuridega kauplemisest.

Maht on aastate jooksul kasvanud kümnetes kordades. 2007. aastal ületati käibes esmakordselt 3 miljardi joon, eelmine aasta jääda sellele rajale natuke alla.'

Äripäevas ilmub artiklite sari Eesti edukamatest jõukamatest ettevõtjatest. Eile tutvustasime Musumäe all Eesti saja jõukama ettevõtja hulka kuuluvat Kalle Sultsi, keda võib pidada pealinna esimeseks tualetiärimeheks, sest tema äri sai alguse aastaid tagasi Tallinnas Musumäe alla tasulise kempsu loomisega.

Artiklite autoriteks on Äripäeva rikaste TOP 500 koostajad Aivar Hundimägi ja Raivo Sormunen, kes igas Äripäevas kirjutavad, mis jäi edetabelit koostades neile silma edukate ettevõtjate tegemisi uurides.

Need, kes ei ole Äripäeva tellijad, saavad uue rubriigi "Rikaste TOP" lugemiseks päevapileti osta SIIT!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. November 2009, 14:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing