Kolleeg: Merestel olid entsüklopeedilised teadmised

Väinu Rozental 07. detsember 2009, 15:32

Kui üks inimene on oma teadmiste, tarkuse ja analüüsivõimega midagi mulle andnud, siis see inimene on Uno Mereste, ütles majandusteadlane ja Mereste kauaaegne kolleeg riigikogus Valve Kirsipuu.

Eile suri majandusteadlane, kunagine Eesti Panga nõukogu esimees ning riigikogu endine liige Uno Mereste.

Kirsipuu iseloomustas Merestet kui elevat entsüklopeediat. „Ta oli inimene, kelle käest sa võisid küsida ükskõik missugusest valdkonnast ja tal oli reeglina vastus olemas,“ lisas Kirsipuu.

Kirsipuu sõnul korraldas ta koos Merestega nõukogude ajal aastaid noorte majandusteadlaste klubi üritusi ning 12 aastat olid nad riigikogus pinginaabrid ja jagasid ka ühist kabinetti.

„Uno Mereste sõnavõttude kuulamine oli lust, sest ta ei võtnud kunagi sõna sellepärast, et lihtsalt rääkida,“ lausus Kirsipuu. „Mereste rääkis alati sellest, kuidas tuleks asja paremini teha.“

Kirsipuu meenutas, et ehkki nad olid riigikogus pinginaabrid, polnud nad kaugeltki mitte alati ühel meelel. „Ma julgen öelda, et mõnedes küsimustes oli Mereste konservatiivsem kui mina ja mõnedes küsimustes olin mina liberaalsem kui tema,“ ütles Kirsipuu. „Mäletan, kuidas me vaidlesime Reformierakonna nime üle, kuigi me mõlemad olime juba enne riigikogus, kui Reformierakond loodi. Kuna ta muretses väga selle pärast, kuhu Eesti liigub ja mida eesti rahvas mõtleb, siis ta pakkus uue partei nimeks Rahvapartei. Aga rahvapartei aastal 1994 ei olnud just väga see sõna, mida me oleksime tahtnud näha uue erakonna juures.“

Uno Mereste sündis 27. mail 1928 Tallinnas. 1946. aastal lõpetas ta Tallinna Poeglaste Kaubandus- ja Kommertskooli ja 1950. aastal Tallinna Tehnikaülikooli rahanduse erialal, teatas teaduste akadeemia.

Mereste oli aastail 1992-97 Eesti Panga nõukogu esimees. Samuti kuulus ta 1992-2003 riigikokku, algselt Mõõdukate ning hiljem Reformierakonna esindajana. 1994-97 oli Mereste ka Tallinna linnavolikogu liige.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. December 2009, 15:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing