Deutsche Bank: kasumiks 10 miljardit eurot

Silvia Viidik 14. detsember 2009, 22:05

Saksamaa suurim pank Deutsche Bank teatas, et panga 2011. aasta maksueelne kasum võib ulatuda 10 miljardi euroni, kui korporatiiv- ja investeerimispanganduse kasumid hakkavad kasvama ning pank laieneb ka Aasias, vahendab Bloomberg.

Deutsche Banki juht Josef Ackermann on tuleviku suhtes väga kindel. „Pank on demonstreerinud vastupidavust ka erakordselt keerulisel perioodil terve selle tööstuse ja globaalse majanduse jaoks. See paneb meid väga heale positsioonile oodatust paremaks esituseks ning märkimisväärsele ja kasumlikule kasvule aktsionäride jaoks,“ kinnitas ta.

Sel aastal on panga aktsia kerkinud 78 protsenti, mis on oluliselt enam 64 ettevõtet koondavast Bloomberg Europe Banks and Financial Services indeksist, mis on tõusnud vaid 40 protsenti.

Deutsce Banki plaanidesse kuulub 2011. aastal 6,3 miljardi eurone kasum korporatiivpanganduse ja väärtpaberite üksuses ning 1,3 miljardiline kasum globaalse kauplemise panganduse divisjonist. Lisaks veel era- ja äriklientide üksuselt saadav 1,5 miljardiline kasum ning vara- ja rikkusehalduse üksuse 1 miljardi euro suurune kasum. Aastaseks käibekasvuks ootab pank 8 protsenti.

Järgmisel kahel aastal ei plaani pank märkimisväärselt varade mahakandmisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 09:22
Otsi:

Ava täpsem otsing