"Tingimus oli, et kasutame kümmet registrikoodi testimiseks. Raha testimise eest maksma ei pidanud," rääkis Äriinfo 24 üks omanik Aleksandr Võgonnoi.
RIK leiab, et esitatud arve on igati õigustatud.
Võgonnoi sõnul tahtsid nad teha Äriregistriga koostööd, et oma portaali kaudu pakkuda klientidele Äriregistris olevaid andmeid, nagu b-kaart, lihtandmed, üldandmed, üld- ja isikuandmed, majandusaasta aruanne ehk kõike seda, mida Äriregister isegi pakub. Koostöö testimiseks andis äriregister Äriinfo 24-le kasutamiseks kümme ettevõtte registrikoodi. Võgonnoi sõnul oli kokkulepe, et kui kümnest koodist väljapoole minnakse ja liiga palju infot alla laaditakse, sulgeb Äriregister automaatselt Äriinfo 24 testkonto. "Rahalisi sanktsioone ei olnud," rõhutas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Edasises aga läheb koostööpartnerite jutt lahku.
Võgonnoi ütles, et ühel päeval potsatas nende postkasti 800 000kroonine arve testperioodi eest. RIKi direktor Ando Rehemaa selgitas, et Äriinfo 24 oli igati teadlik sellest, et nii testperioodil tehtud üleliigsete kui ka live-kontolt tehtud päringute eest peab Äriinfo 24 maksma vastavalt RIKi hinnakirjale ning see on ka lepingus kirjas.
"Kahjuks ei ole firma A2B Grupp OÜ sellest lepingust kinni pidanud - testperioodil tehti esiteks palju rohkem päringuid, kui neil lepingu alusel õigus oli, ning teiseks on ettevõte keeldunud maksmast nii testkontolt tehtud üleliigsete kui ka live-kontolt tehtud päringute eest," ütles Rehemaa.
Äriinfo 24 selgitas, et vea avastasid nad ise ning informeerisid sellest ka RIKi, kes sellele vaatamata ei sulgenud nende juurdepääsu andmetele, vaid viivitas sellega kuni järgmise päevani.
Mingil hetkel RIK tühistas arve. Rehemaa ütles siiski, et tühistatud arve võidakse sisejuurdluse lõppedes ettevõttele uuesti esitada.
Testperioodi lõppemisel käivitas Äriinfo 24 pahaaimamatult live-konto, kuna siis veel liigse info allalaadimisest ei teatud. Live-konto eest läkitas RIK noormeestele arve summas 120 000 krooni. "Me poleks seda tööle pannud, kui oleks teadnud, et on komplikatsioone," protesteeris A2B Grupi teine omanik Marko Niimeister. 15. oktoobril suleti kõik kontod ja koostöö lõppes, kuid asi on Äriinfo 24 väitel endiselt lõpetamata ja ammendavad vastused saamata.
Rehemaa kinnitas, et RIK on algatanud sisejuurdluse, et selgitada välja, kui suur on kahju, mida A2B Grupp OÜ RIKile lepingu rikkumisega tekitas ning millised on järgmised sammud, mida kahju hüvitamiseks peame astuma. Ta lisas, et enne sisejuurdluse lõppu nad asja rohkem kommenteerida ei saa.
Äriinfo 24 plaanib pöörduda selguse saamiseks kohtusse, kuid praegu ootavad nad RIKilt selgitusi ja sisejuurdluse tulemust. Mehed kahtlesid, kas pärast vägikaika vedamist RIKiga nende koostöö veel kunagi taastub.