Kadri Paas • 5. juuni 2010 kell 15:22

Schults noolisEstonian Airi

Estonian Airi nõukogu esimehe, AS Cresco ainuomaniku Olev Schultsi väitel proovis ta SASilt tolle osaluse Estonian Airis välja osta, kuid tulutult.

Äripäev küsis Estonian Airis 1996. aastast 17%-list osalust omava AS Cresco omanikult Olev Schultsil, kui suureks ta enda äriühingule kuuluva osaluse rahalist väärtust hindab.

"Mul on selle kohta oma arvamus, kuid kuna Cresco pakkumine SASi omandile Estonian Airis ei osutunud SASi eelistuseks, siis pole sellel enam tähendust,"  vastas välisreisil viibiv Schults, andes mõista, et hoopis tema võinuks Eesti riigi asemel Estonian Airi peremeheks saada.

Varem korduvalt majandusminister Juhan Partsi tegemiste suhtes sapiseid märkusi teinud Schults on ka nüüd, mil Eesti riigist saab 90%-lise oalusega Estonian Airi suuromanik, Partsi peale kuri.

"Aktsiakapitali mahakirjutamine teenib eesmärki Crescost vabaneda ja uus kapital kokku manipuleerida. Need, kes vähegi korporatiivses maailmas tegutsenud on, teavad, mis see tähendab," märkis Schults.

Cresco ainuomanik lisas, et ei tea veel, mida ta enda osalusega Estonian Airis peale hakkab.

"Riik pole mingit ettepanekut meile teinud," tähendas Schults, keda hoolimata tema positsioonist olla Estonian Airi nõukogu esimees, ei kutsutud kordagi SASi ja majandusministeeriumi vahel peetud läbirääkimistele.

Hetkel kuum