Kadri Paas • 21. august 2010 kell 6:32

Pihl tahaks kasumi-ja luksusmaksu

SDE esimees Jüri Pihl kirjutab Delfi arvamusloos, et tööjõu-makse tuleb piirata ja sotsmaksule lagi seada. Samas pooldab ta ettevõtlustulu maksustamist.

"Tööjõumakse tuleb piirata, sealhulgas tuleb sotsiaalmaksule lagi seada, et ettevõtjad oleksid huvitatud kõrgepalgaliste innovaatiliste töökohtade loomisest," kirjutab Pihl.

Tema hinnangul peaks kaaluma tulumaksuerisuste kehtestamist, mis jätab väiksema sissetulekuga inimestele rohkem raha kätte ning sunnib kõrge sissetulekuga inimesi ühiskonnale rohkem tagasi andma.

"Selline muudatus tagab ka stabiilsema eelarvelaekumise," usub sotside esimees.

Täiendava maksumeetmena peaks Pihli arvates mõtlema luksusmaksu kehtestamisele rohkem kui miljon krooni maksvatele sõiduautodele ja väikelaevadele.

"Luksuse maksustamine ei kujune tõenäoliselt märkimisväärseks lisaraha allikaks, kuid see suunaks inimesi säästlikumale hoiakule," loodab Pihl.

Kaaluda tuleb partei esimehe väitel ka ettevõtlustulu mingis osas maksustamist ning maaettevõtlusele maksuerisuste loomist.

"Praegu ei ole ettevõtjatel mingit motivatsiooni maale ettevõtteid asutada: tööjõudu on vähe, maksta tuleb sama palju kui linnas, kus valik on suurem, transport töötajatele tuleb sageli endal korraldada," selgitas Pihl.

Hetkel kuum