Kadri Paas • 21. august 2010 kell 11:48

Laar täitis lubaduse: sel aastal on loodud juba 62 477 uut töökohta?

IRLi poliitiksekretär Margus Tsahkna tegi Delfi vahendusel tähelepanuväärse avalduse: tänavu on loodud juba üle 62 000 uue töökoha.

"Meie eesmärgiks on registreeritud töötuse mär viia ühekohalise numbrini. Mart Laari poolt välja käidud eesmärk luua 50 000 uut töökohta on tänaseks täidetud – aasta algusest alates on tekkinud 62 477 uut töökohta," ütles Tsahkna uudisteportaalile.

Tsahkna sõnul on tööpuuduse edasise vähendamise retsept selge.

"Eesti majanduskeskkond tuleb hoida selline, et siia investeeritakse. Keerulised ajad maailmamajanduses ei pruugi läbi olla, eelkõige on mureks tõusmas riikide kõrge võlakoormus," märkis ta.

"Eesti saav aga võlgades olevatest riikidest eristuda kui hoiame eelarve tasakaalus ja riigi laenukoormuse madala. Siis ei teki sundseisu, kus tuleks kehtestada ettevõtlust lämmatavaid makse. Esimese poole aasta numbrid ennustavad maksute ülelaekumist," rõõmustas riigikogulane.

IRLi ühe juhi sõnul tuleb uute töökohtade soodustamiseks kehtestada ka sotsiaalmaksu ülempiir, mis vähendaks suuremat väärtust tootvate töökohtadele maksukoormust ning soodustaks nende teket.

Hetkel kuum