Anne Oja • 16. september 2010 kell 17:38

Pangaliit: sooduslaenud pankasid ei puuduta

Pangaliidu juht Riho Unt ütles Äripäevale, et sooduslaenu intressi tõus pankasid otseselt ei puuduta, kuna pangatöötajad saavad tööandjalt laenu võrdsetel tingimustel panga parimate klientidega.

Panga enda töötajad on panga parimad kliendid, sest nende palk laekub kindlal kuupäeval ja kodupanka, selgitas Unt, kes juhib igapäevatööna SEB panka.

Unt märkis, et Pangaliit pole sooduslaenu intressi kaotavat seadust arutanud.

Riigikogu rahanduskomisjon asub ülejärgmisel nädalal arutama tulumaksuseaduse muudatust,  millega soovitakse muuta töötaja sooduslaenu intressi arvutamise seni  kehtivat põhimõtet ja viia see vastavusse turuolukorraga. Muudatus tooks kaasa töötaja sooduslaenu intressi tõusu, kirjutas raamatupidaja.ee.

Tulumaksuseaduse töötaja sooduslaenu puudutava punkti mõte on riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul lihtne – töötajale laenamise kaudu ei tehta seda ülemäära palju soodsamalt kui muidu oleks võimalik pangast laenu saada, ehk siis ei peideta odava laenu sisse mingeid muid hüvesid.

Maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis on seisukohal, et tööandjalt laenu saamine võiks siiski olla soodsam kui pangas käimine.

Hetkel kuum