25. september 2010 kell 9:27

Keskpanga töötajatel 3,7 mln eest soodsat kodulaenu

Eesti Pank on tänavu väljastanud eluasemelaene 3,7 miljoni krooni väärtuses intressimääraga 1,75%, teiste laenude jääk on vähenenud.

"Eesti Panga töötajatele antakse laene vastavalt Eesti Panga nõukogu kinnitatud korrale ja tingimustele. Töötajatel on võimalik saada selle aasta andmetel õppe-, eluaseme- ja tarbimislaenu intressimääraga vastavalt 5%, 1,75% ja 7,5%," kommenteeris panga pressiesindaja Ingrid Mitt.

"Eluasemelaene on käesoleval aastal väljastatud 3,7 miljoni krooni väärtuses, teiste laenude jääk on vähenenud," lisas ta.

Mitt märkis, et kuigi ta on 2008. aastal Äripäevale seda teemat põhjalikult kommenteerinud, siis rõhutab ta meeldetuletuseks, et Eesti Panga töötajatale väljastatavate laenude tingimused ja korra on kehtestanud panga nõukogu.

"Eluasemelaenude intressimäära aluseks on krediidiasutustele makstav hoiuste püsivõimaluste intress (Euroopa Keskpanga rahapoliitilised intressimäärad), millele lisandub riskimarginaal, kuid kokku mitte üle rahandusministri kehtestatud laenuintressi alammäära (riiklikult kehtestatud intressi ülemmäär on 2%), tarbimislaenu tingimused kujunevad turuandmete põhjal ja tingimused kinnitab panga nõukogu igal aastal," rääkis panga esindaja. 

Nii tööandjaid kui ka töövõtjaid võib ees oodata ebameeldiv üllatus, sest rahandusministeerium on paberile pannud tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mille järgi võrdsustataks töötajale soodustingimustel antava laenu intress tarbimislaenu omaga.

 

Autor: Katre Pilvinski, Anne Oja

Hetkel kuum