6. detsember 2010 kell 10:42

Concorde'i katastroof maksis Continentalile 200 000 eurot

Kümme aastat pärast Concorde'i katastroofi leidis Prantsuse kohus, et toimunus oli süüdi USA lennukompanii Continental. Trahvisummaks määrati lennufirmale 200 000 eurot.

Käesoleva aasta veebruarist käinud kohtuprotsessil oli peaküsimus, kas Concorde'i programmi toonane juht ja USA lennufirma Continental juhid olid õnnetuses vastutavad.

Täna kuulutas kohus välja otsuse: Continental Airlines ja üks sama firma mehaanik on süüdi ettekavatsemata tapmises. Continental peab maksma trahvi 200 000 eurot ning mehaanikule määrati 15 kuud vanglakaristust tingimisi.

Concorde sõitis stardis üle titaanlamelli, mis oli maha kukkunud ühelt Continentali masinalt. Concorde'i kumm lõhkes, kummitükid lõhkusid lennuki kütusepaagi ning väljavoolav kütus süttis põlema. Continentali advokaadid olid varem üritanud väita, et Concorde põles juba enne kokkupuudet metallitükiga.

Lennufirmale Air France kuulunud ülehelikiirusel lendav Concorde kukkus alla poolteist minutit peale starti Pariisi Gonesse eeslinnas. Surma sai 113 inimest, õnnetus juhtus 25. juulil 2000.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum