Silvia Kruusmaa • 7. detsember 2010 kell 8:46

Paet: Ukraina investeeringud Eestisse on kolmekordistunud

Välisminister Urmas Paet ütles täna hommikul Kiievis Eesti-Ukraina äriseminari avades, et Ukraina investeeringud Eestisse on sel aastal kolmekordistunud.

„Loodame, et jätkub trend, kus Ukraina ettevõtted juhivad oma tegevusi Skandinaavias ja Euroopa Liidu riikides Eestist,“ lisas välisminister Paet.

Välisminister Paet märkis ka, et on taastunud Eesti ja Ukraina valitsustevahelise komisjoni töö, mille eesmärk on lahendada ettevõtteid puudutavaid küsimusi. „Nii on Eestile oluline, et täielikult täidetaks investeeringute kaitse lepingut ja teisi rahvusvahelisi kohustusi. Eesti ja Ukraina vahel on sõlmitud ligi 30 lepet,“ ütles ta.

Paet lisas, et nende riikide seas, kuhu Eesti on teinud otseinvesteeringuid, on Ukraina kuuendal kohal ligi 2,9 miljardi krooniga.

Ukrainas on alustanud tegevust Eesti Äri Assotsiatsioon Ukrainas, mis ühendab tänaseks kümneid Eesti firmasid ning ka teisi Ukrainast huvitatuid.

Paeti sõnul kasvas sel aastal Ukraina viisataotluste arv võrreldes eelmise aastaga kolmandiku võrra. „Oluline on ka Ukraina lennufirma AeroSvit regulaarreiside alustamine järgmisel aastal,“ sõnas ta.

Välisminister Urmas Paet kohtub täna Kiievis ka Ukraina presidendi Viktor Janukovitši, peaminister Mikola Azarovi ja välisminister Konstantin Grischenko.

Hetkel kuum