28. detsember 2010 kell 12:18

Handelsblatt: Eesti ei karda eurokriisi

"Milline kriis?" küsis Handelsblattile antud intervjuus rahandusminister Jürgen Ligi. Eesti rõõmustab euro tuleku üle, kirjutas leht.

„Terve Euroopa räägib eurokriisist, ainult Eesti mitte,“ kirjutas Saksa majandusleht. „Täis veendumust läheb Eesti 1. jaanuariil 2011 üle ühisrahale ja ei mõista kriisi hirme.“

Handelsblattile on andnud intervjuu rahandusminister Jürgen Ligi. „Millist kriisi te mõtlete?“ küsib Ligi. „Meie ei tea ühestki.“

"Kriis on eurotsooni teatud riikides,“ jätkab Ligi, „aga ei ole ometi euro kriisi.“ Ligi küsib, kas keegi räägib dollari kriisist, ainult kui Kalifornia on pankrotis? Ligi ütleb, et vastutus eurotsoonis suureneb ja igaüks peab oma võlad lõpuks ise ära maksma. Ligi soovitaks Saksamaal vältida selles osas liigsete kompromisside tegemist.

„Eesti on põhimõtteliselt sama mis riigiks muutunud FDP,“ (Saksa paremliberaalne valitsuspartei) kirjutab Handelsblatt. „Milton Friedmani töödest ja Margaret Thatcheri tegevusest inspireeritud „shokiteraapia“ lülitas peale iseseisvumist aastal 1991 plaanimajanduselt turumajandusele,“ kirjutab Handelsblatt ja kiidab Eesti soodsat ärikliimat. 

Märkimata ei jäeta aga ka seda, et enamus eestlasi vihkavat venelasi ja et kodakondsuskursused hakkavad maksma uuest aastast tervelt 1000 eurot.

Leht intervjueerib edukaid ettevõtjaid, nagu näiteks „Eesti Bill Gatesi“ Jaan Tallinna ja Priit Tamme Standardist, aga ka euroskeptikut Ivar Raigi.

„Uus Ikea-maa võiks sündida,“ resümeerib Handelsblatt, „kuid euroruum, kus see juhtuda võiks, pole enam see, mis oli veel aasta tagasi.“

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum