Balti parimate investorsuhetega ettevõte on TEO LT 

Silvia Kruusmaa 20. jaanuar 2011, 20:01

TEO LT hinnati NASDAQ OMX Balti börside poolt parimate investorsuhetega ettevõtteks ja SEB Bankas võitis aasta börsiliikme tiitli.

NASDAQ OMX Balti börsid kuulutasid täna õhtul Tallinnas, Riias ja Vilniuses toimunud tseremoonial välja konkursi Baltic Market Awards 2010 võitjad, tunnustades parimaid investorsuhete praktikaid Balti väärtpaberiturgudel.

TEO LT, millele anti auhind parimate investorsuhete eest Balti riikides, sai 97 punkti 100-st. Nominendid samale auhinnale olid ka NASDAQ OMX Riia börsil noteeritud farmaatsiaettevõte Grindeks ja IT-ettevõte SAF Tehnika. Lisaks sai TEO LT hinnatud parimate investorsuhetega ettevõtteks NASDAQ OMX Vilniuse börsil ja Balti riikide parima aastaaruande esitajaks.

Tallinna Vesi sai enim punkte Eesti ettevõtete hulgas ning auhinna parimate investorsuhete eest NASDAQ OMX Tallinna börsil.

Grindeks hinnati ettevõtteks, millel on parim investorsuhetele panustav veebileht, võites samuti auhinna parimate investorsuhete eest NASDAQ OMX Riia börsil.

SAF Tehnikale anti auhind parimate investorsuhete eest väikeettevõtete hulgas. SAF Tehnika on selle auhinnakategooria liider, võites viiendat aastat järjest.
Balti riikide edukaima investorsuhete kvaliteedi tõstja auhind anti paberitööstusettevõttele Grigiðkes, mis parandas oma tulemusi 33% võrra.

Lisaks börsiettevõtete investorsuhete hindamisele tunnustati AB SEB bankas Leedust aasta börsiliikme staatusega, võttes arvesse tema kauplemistegevust ja aktiivset panustamist väärtpaberituru arendusprojektides.

„Käesoleval aastal on 25 ettevõtet parandanud oma tulemust ja 31 ettevõtet ületavad Balti riikide keskmist investorsuhete taset. Ettevõtete ühingujuhtimise ja investorsuhete poolest on Balti börsiettevõtted teistest erasektori ja riigiettevõtetest sammukese eespool. NASDAQ OMX Baltic Market Awards annab käegakatsutava panuse investorsuhete parandamiseks Balti börsiettevõtete hulgas. Alates 2006. aastast on ettevõtete investorsuhetele antud keskmine hinnangute tase teinud läbi muljetavaldava 41% tõusu, finantsnäitajate esitamise kvaliteet on paranenud 48% ja veebis investorsuhetele panustamise kvaliteet on tõusnud tervelt 73%. Ettevõtted soovivad ja on suutelised investeerima oma investorsuhete parandamisse. See tasub pikaajalises perspektiivis ka ära, eriti rahututel aegadel. Head investorsuhted ei jää märkamata investorite ja turuosaliste poolt," ütles NASDAQ OMX Balti turgude asepresident Henrik Elfving.

Võitjad 2010. aastal:
• Parimate investorsuhetega ettevõte Balti riikides – TEO LT
• Parimate investorsuhetega ettevõte NASDAQ OMX Tallinna börsil – Tallinna Vesi
• Parimate investorsuhetega ettevõte NASDAQ OMX Riia börsil – Grindeks
• Parimate investorsuhetega ettevõte NASDAQ OMX Vilniuse börsil – TEO LT
• Parimate investorsuhetega väikeettevõte Balti riikides – SAF Tehnika
• Parima majandusaasta aruande esitaja Balti riikides – TEO LT
• Parim investorsuhetele panustav kodulehekülg Balti riikides – Grindeks
• Kõige edukam investorsuhete kvaliteedi tõstja Balti riikides – Grigiðkes
• Parim NASDAQ OMX Balti börsiliige - AB SEB bankas

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2011, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing