Aasia börsid: Hiina jüaan tugevneb, tooraine odavneb

Raivo Sormunen, Birjo Must 09. veebruar 2011, 08:41

Hiina keskpanga eilne baasintressimäärade tõstmine on muutnud täna jüaani dollari vastu tugevamaks. Samas on löögi alla sattunud toorainesektor.

Nii tsingi, vase kui ka alumiiniumi hind on hakanud langema, kuna kardetakse, et Hiina keskpanga kolmas baasintressimäärade tõstmine pärast möödunud aasta oktoobri keskpaika muudab maailma suurima metallide tarbija isu väiksemaks.
Tsingi tonni hind on langenud 2%, vask 0,7% ja alumiinium 0,9%.

„Intressimäärade tõus vastas ootustele. Turg jälgib ennekõike intressimäärade tõstmise sagedust. Kui see sageneb, mõjutab see nõudlust toorainete vastu,“ märkis uudisteagentuurile Bloomberg Hongyuan Futures analüütik Yang Jun.

Hiina jüaan tugevnes USA dollari vastu päevaga 0,16% ning liigub 6,583 jüaanil dollari kohta.
Korralikult on täna hommikul liikunud ka Uus-Meremaa dollar, mis on vajunud Ühendriikide dollari vastu 0,4% (tasemeni 0,7717 USDi).
„Kiwi“ valuuta odavemise taga on finantsminister Bill English sõnavõtt, mille kohaselt võis eelmisel kvartalil olla riigi majandus languses. Põhjuseks tõi ta nõrga sisemaise nõudluse ja kiratseva eluasemeturu.

MSCI Asia Pacific Index indeks oli kella 14:10 (Tokio aja järgi) täna järele andnud 0,7% ning vajunud tasemeni 138,85 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. February 2011, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing